מה צריך לדעת לפני שיוצאים לטיול שטח?

עומדים לצאת לטיול שטח? קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל את הטיול ברגל ימין, ולסיים אותו עם חיוך. 

טובים השניים מן האחד 

לפני שיוצאים לטיול שטח, צריך לדעת שבשטח – הכלל טובים השניים מן האחד מועיל מאוד. כשיוצאים לפחות שני רכבים לשטח במקום אחד, קל יותר להתמצא, יש מי שיעזור להיחלץ מדיונה או מבוץ. עדיף לצאת עם מישהו שכבר מכיר את המסלול או שיש לו ניסיון רב בנהיגת שטח. 

נערכים מראש לתקלות אפשריות 

לפני שיוצאים לטיול שטח, צריך לדעת שתקלות עלולות לקרות. כאשר נערכים לכך נכון, גם אם הבלתי צפוי קורה, כבר נערכתם מראש. וזה לא רק הדברים הגדולים שיכולים להשתבש. כדי לא להסתבך עם הדברים הקטנים, וודאו למשל שיש לכם ברכב גלגל רזרבי תקין. וחוץ מזה, וודאו שיש לכם ציוד גרירה תקין, אם אחד הרכבים נתקע ותצטרכו חילוץ זריז. ועוד דבר קטן, וודאו שמכל הדלק מלא, כי להיתקע בשטח בלי דלק, לא נעים. ועוד משהו – קחו אתכם כבלים להנעה למקרה הצורך. 

שימו מפה בתא הכפפות 

עוד דבר שצריך לדעת לפני שיוצאים לטיול שטח, זה שפעם לא הסתמכנו רק על וויז וחבריו. יכול להיות שבטיול תגיעו למקום עם בעיות קליטה סלולרית או שתהיה תקלה באפליקציה. אתם לא צריכים להתרגש מזה, פשוט שימו מראש מפה בתא הכפפות. וודאו שתוואי השטח במפה ברור לכם ואתם מסודרים. 

דעו מה מזג האוויר והיערכו בהתאם 

תוכלו לבדוק באתרים רשמיים מהו מזג האוויר, ביום הטיול. הימנעו מלהגיע לתוואי שטח נמוך, במידה ועלולים להיות שיטפונות. בימים חמים ובאופן כללי, קחו אתכם הרבה מים, שלא יחסר. וחוץ מזה – דעו שערכת קפה טובה משדרגת כל טיול, בכל מצב, בכל מקום ובכל מזג אוויר. 

אולי יעניין אותך גם   שירותי גרירה בתל אביב

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »