סכנות בהשכרת דירה

רוצים להשכיר את הדירה? הסכנות שאתם צריכים להכיר

השכרת דירה יכולה להיות, על פניו, מכרה זהב כלכלי לא רע בכלל, אך לשם כך, יש לדעת כיצד להתגבר על בעיות שונות, ולהבין את כל האלמנטים שעולם הנדל"ן טומן בחובו. אם אתם מתכננים להשכיר דירה שבבעלותכם – המאמר הזה בשבילכם.

כיצד משכירים דירה בצורה נכונה?

לא מעט ישראלים, כידוע, מחזיקים דירה שנייה ושלישית לצורך השקעה, במילים אחרות, דירות שאינן משמשות אותם לצורכי מגורים אלא לצורכי השכרה. הרבה פעמים הם חושבים שמדובר בעסקה שיכולה לעזור להם מבחינה כלכלית, וזה אכן כך, בתנאי שהם מכירים את הסכנות ויודעים כיצד להתנהל מולן, ולא להגיע חס וחלילה למאבק אשר מחייב פינוי שוכר מהדירה באופן משפטי או אחר.

חשוב להדגיש, השכרת דירה לשוכרים כאלה ואחרים, לא חייבת להיות דבר מורכב, אך לשם כך אנחנו צריכים להכין את עצמנו, אנחנו צריכים לדעת איך בדיוק השוק מתנהל וכמובן, עלינו להכין את עצמנו מבעוד מאוד לכל דבר. בסופו של דבר, מדובר בנכס שלנו אשר אמור לספק לנו רווחים ולשרת אותנו גם אחרי ששוכר כזה או אחר עוזב את המבנה.

אילו סכנות יכולות לעמוד בדרך?

שוכרים לא אמינים

הרבה פעמים נהוג לדבר בתקשורת ובכלל על משכירים לא אמינים, בעלי דירות שלא עומדים בתנאי ההסכם. העניין הוא גם שוכרים יכולים להיות כאלה. הם יכולים להבטיח דברים מסוימים ואנחנו נגלה שזה לא המצב. הנזק עבורנו יכול להיות משמעותי, שכן הם עלולים לייצר נזק משמעותי למבנה.

בעיות עם המבנה

עלינו להקפיד על כך, שאנחנו מוודאים מעת לעת שהמבנה בסדר. בין אם זה אומר לברר עם השוכר עצמו אם יש משהו שדורש טיפול ובין אם זה אומר שאנחנו צריכים להגיע אל המבנה בעצמנו, לבחון ולטפל בו. יש שוכרים שעלולים להשאיר בעיה מסוימת ללא טיפול ויש כאלה שעלולים אפילו לגרום נזקים בעצמם מבלי ליידע אותנו.

תנאי החוזה

מבעוד מועד עלינו לבחון את סעיפי החוזה שאנחנו מכתיבים, וכמובן לוודא, שאנחנו יכולים לעמוד בהם וכן שהשוכרים עומדים בהם. חשוב שהתנאים יהיו ברורים וכן שיהיו עליהם סנקציות, במידה והשוכרים לא יעמדו בהם.

לסיכום, השכרת דירה צריכה להיעשות באופן מושכל ובליווי של עורך דין. עגנו בחוזה את כל האלמנטים החשובים, ולו כדי שיגן עליכם מול השוכר במקרה הצורך.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »