עורך דין מקרקעין בירושלים

עורך דין מקרקעין בירושלים

עורך דין בירושלים מתמחה בתחום הנדל"ן על כל היבטיו. בכל עסקת מקרקעין מועברים כספים  מצד לצד, משולמים  מיסים רבים לקופת המדינה ולרשויות המקומיות ועוד. יש צורך בייעוץ לגבי כל הצד החוזי וכמובן, שנדרשת הכנת החוזה. האחריות עליו רבה מאוד, ולכן, כל שירות הניתן על ידו הינו מקצועי מאוד. עסקת מקרקעין היא עסקה למכירת נכס שמחובר לקרקע. הדבר יכול להיות מבנים שונים, מגרשים לבנייה, שטחים חקלאיים וכדומה. קראו על תפקידו של עורך דין ליקויי בנייה.

בדיקות מקדימות ואחרות

לקראת כל עסקה ולפני הרכישה הוא יבדוק היטב את  נסח הטאבו. הטופס הזה הוא, למעשה, תעודת הזהות של הנכס ובו רשומים  הבעלים ופרטי הנכס כגון: גודל שטח, מיקום ועוד. בנוסף, נרשמים בו הערות אזהרה, שעבודים, חובות לעיריות ועוד פרטים רלוונטיים. בדיקות נוספות נערכות ברשויות המקומיות כדי לוודא שאין חריגות בנייה, צווי הריסה וכדומה. חובתו להתריע בפני לקוחו על מצב הנכס ולציין אם יש חריגות שונות. עורך דין מקרקעין יערוך את החוזה, יחשב את המיסוי המוטל על לקוח ובהם מס שבח, מס רכישה וכדומה. בנוסף, הוא ידאג לרישום הערת אזהרה בטאבו לאחר חתימת ההסכם והעברת הסכום  הראשוני, רישום הבעלות החדשה לאחר השלמת העסקה והתשלום עבורה ועוד. 

משימות מורכבות

לגבי כל סוג נכס יש מיסוי אחר ועורך דין חייב להכיר אותו להסביר ללקוחו עליו עוד לפני ביצוע העסקה או במהלכה. קיימות עסקאות מורכבות מאוד כמו: פינוי בינוי, קבוצות רכישה, תמ"א 38 ועוד. לכל עסקת מקרקעין יש תדרוך אחר. כך, לגבי היטלי השבחה לרשויות, דמי חכירה עבור מגרשים וחלקות עיבוד ולגבי נושאים אחרים  הקשורים בעסקאות מקרקעין. מומלץ לקבל שירות מעורך דין בעל מוניטין בנושא אשר ינהל היטב את כל הצדדים המשפטיים והחוזיים המורכבים.

> למדו מתי כדאי להגיש תביעת לשון הרע

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות הבלתי ידועים של עורכי דין נחלות שבבעלות משפחה
הנוף המשפטי הוא שטיח עשיר השזור עם מומחיות והתנסויות שונות שמובילים רבים להרהר בבחירה הנכונה של...
קרא עוד »
ספט 13, 2023
איך מזמינים שירותי ERP לעסק?
ניהול אפקטיבי של עסק מתבסס על שימוש נכון יותר בכלל המשאבים שעומדים לרשותו. שירותי ERP לעסק נועדו בדיוק...
קרא עוד »
אפר 24, 2022
שינוי עילת סגירת תיק
התיקים הנפתחים במשטרה נסגרים לא אחת. הסיבות לסגירות התיקים? יכולות להיות שונות ומגוונות וכוללות בין...
קרא עוד »
אוק 09, 2018