מומחים זרים

ייבוא מומחים זרים לישראל – איך זה עובד

ישנם לא מעט פרויקטים בארץ המצריכים להזמין מומחים זרים לישראל, זאת בכדי לקבל ייעוץ ואולי אפילו לשם ניהול הפרויקט. אולם בארץ יש גם הגבלות כמו גם רגולציות, וכדאי להכיר אותן, זאת בכדי להימנע מקנסות ואפילו כתב אישום פלילי.

היעזרות במומחה מחו"ל

חברות רבות בארץ כמו גם ארגונים, למשל חברות הייטק וארגונים מתחום התעשייה, רוצים להיעזר בשירותיהם של מומחים זרים מחו"ל בלא מעט פעמים, כלומר מדובר בתדירות גבוהה.

מה קורה כשצריך לייבא לכאן מומחה?

לעיתים הפתרון לפרויקטים הנחשבים לחדשניים, או שפיתוח המוצר נמצא בידיו של אזרח שאיננו ישראלי, החברה היושבת כאן תצטרך לייבא מומחים מחו"ל, או לתקופה קצרה או לתקופה ארוכה יותר.

אין לייבא מומחים ללא היתר

חשוב מאוד להכיר את החוק. אין לייבא מומחה או לחילופין עובד זר ללא היתר, דבר זה איננו חוקי. ייבוא ללא היתר עלול להיות בעל השלכות שהן פליליות.

אפשרויות ייבוא מומחים זרים

כאן קיימות כמה וכמה אפשרויות. קיימת אפשרות לבקש היתר שהינו מיועד לכמה וכמה מומחים בכדי להקים פרויקט טכנולוגי הנקרא מיקוד ייחוד, משמע, כאן מדובר בהגעה של כמה מומחים. אולם, אם מזמינים רק מומחה אחד, זאת לצורך הקמת פרויקטים, המומחה יוכל לשהות כאן לפרק זמן של ארבעים וחמישה ימים. מההיבט הבירוקרטי, הדבר הוא קל למדיי. כמו כן ניתן לקבל היתר לשנה ולחדשו עד לתקופה של 5 שנים.

מהיכן מגיעים המומחים?

אין זה משנה מאין מגיעים המומחים, אולם קיימים פערים בדרישות. ההליך יהיה מהיר יותר כאשר מדובר במומחה שמגיע ללא צורך באשרת כניסה לישראל. על מנת להבין טוב יותר מיהו מומחה זר, ומדוע יש להביאו לארץ, מומלץ לפנות לעו"ד משרד הפנים המתמחה בתחום זה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »