זה מה שאתם חייבים לדעת על תביעה לגמלת סיעוד

תביעה לגמלת סיעוד

רוצים להגיש עבורכם או עבור היקרים לכם תביעה לגמלת סיעוד? כדאי שתדעו כמה דברים חשובים לפני. במאמר זה, נביא לכם את הנקודות החשובות שחשוב לכם לדעת, לפני שאתם מגישים תביעה לגמלת סיעוד.

סוף מעשה במחשבה תחילה – מתי תעשו ביטוח סיעודי?

כבר המליץ החכם מכל אדם- שלמה המלך, לחשוב על הזקנה מגיל צעיר. כלל זה חשוב ביותר לגבי תביעות ביטוח. כאשר מצטרפים לחברת הביטוח במצב בריאותי ירוד ובגיל מבוגר- ישנו סיכוי רב שהתביעה תידחה. לכן, מומלץ מאוד לעשות ביטוח סיעודי כבר בשנות ה40 לחיים, כאשר יש הוכחות ברורות על מצב רפואי תקין.

יותר משליש של התביעות לקבלת גמלת סיעוד נדחות ע"י חברות הביטוח

לפני שאתם מתחילים בתהליך של הגשת התביעה לגמלת סיעוד- חשוב שלא תבואו עם ציפיות יותר מדי גבוהות! יותר מ30% של התביעות המוגשות, נדחות על ידי חברות הביטוח.

ומה הסיבה לכך? חברות הביטוח רוצות לחסוך מעצמן את ההוצאות הרבות של תשלומי כיסוי סיעוד. לכן, מוצאות החברות סיבות שונות כדי לדחות את התביעות.

האם בדיקות ADL של חברות הביטוח משקפות את המציאות האמיתית של החולה?

התשובה לכך היא ברורה: לרוב לא! על מנת לחסוך לעצמן כסף רב, יזייפו לרוב רופאי החברה בדוח"ות הסיכום של הבדיקה. כל פעולה הכי קטנה שהחולה כן הצליח לבצע לבד בצורה חלקית ולעיתים מסוכנת- יכתבו רופאי החברה בדו"ח: "מסוגל לבצע את הפעולה לבד. עצמאי".

פעמים רבות, ממצאי בדיקת המומחים של ביטוח לאומי, יהיו שונים לחלוטין ממצאי בדיקת ADL של חברות הביטוח. ופעמים רבות- פעולות שמומחי ביטוח לאומי יקבעו כ"לא עצמאי, ותלוי באחרים", יקבעו רופאי חברת הביטוח: "עצמאי".

בתי המשפט מחייבים פעמים רבות את חברות הביטוח לשלם תביעה

דחו לכם את בקשת תביעת הסיעוד? אל דאגה! חולים רבים לא הרימו ידיים, פנו לבית המשפט- וזכו! בית המשפט חייב את חברת הביטוח לשלם לחולה את תביעת הסיעוד. כאשר הוצגו לשופט מסמכים ברורים המראים עיוות, ומראים שדחיית הבקשה נעשתה באופן לא מוצדק ולא מקצועי- יפסוק השופט לטובת המבוטח.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין תאונות דרכים – מתי נזדקק לו?
עורכי דין יקרים מאוד ולעיתים ייתכן שתצטרכו להזמין עורך דין לאחר תאונה. ניתן להיעזר בשירותיו של עורך...
קרא עוד »
פבר 20, 2023
נוטריון לספרדית שיסייע לכם בתהליך בירוקרטי סבוך
בשנים האחרונות הביקוש עבור דרכון אירופאי עלה באופן משמעותי. היות ומדובר בתהליך שיש צורך למלא בו טופס...
קרא עוד »
אפר 28, 2022
מיסוי מקרקעין
אין שום ספק כי כל התחום של מיסוי מקרקעין נחשב לאחד התחומים המורכבים והמסורבלים ביותר. רוב האנשים אינם...
קרא עוד »
אוג 18, 2020