רישום פטנטים

מהו רישום פטנטים ואיך עושים זאת?

יש לכל אדם בעולם רכוש משני סוגים. ישנו הרכוש הפיזי שזה על פי רוב עיקר הרכוש ועיקר הנכסים של האדם ויש את הקניינים הרוחניים. אמת היא שלהרבה בני אדם אין יותר מידי מהקניינים הללו ולא כולם עוסקים במסחר, או בהמצאת פטנטים אשר הם אלו העסקים המולידים את ההמצאות, את הפטנטים ואת כל היצירות שהם למעשה נחשבים כקניינים רוחניים.

אך עבור אלו שכן עומדים מאחורי המצאות כלשהם, מאחורי סימני מסחר שונים או מאחורי יצירות ספרותיות, מוסיקליות, אומנות או דרמה שונות, מדובר בהחלט באתגר לא פשוט כאשר מדובר בשמירה על אותם הנכסים מפני הפצה שלהם בעולם ללא רשותם ובלי שהם יקבלו את החלק שלהם באותה יצירה.

אנחנו כאן על מנת להסביר מעט על רישום פטנטים.

איך רושמים פטנט?

אז עליתם על משהו שנראה לכם שהוא עדיין לא קיים. אתם חושבים שיש לכם רעיון למוצר שעדיין לא קיים, מוצר ייחודי שאתם רוצים לפתח וגם לשווק. אך אתם חוששים כי ברגע שתוציאו את הרעיון שלכם לאור, מיד יהיו אנשים שיעתיקו את הרעיון שלכם ואף ימכרו אותו בחיר זול יותר. כך הם למעש יגנבו ממכם את הרעיון ואף יגרמו לכם נזק כלכלי כבד היות והם יגרפו את כל הכסף לקופה שלהם.

שומרים על הפטנט

חשוב לדעת כי ברגע שאתם מגישים בקשה לרישום של הפטנט, הרי שהוא יהיה שלכם וקניין רוחני שלכם גם למפרע. כלומר מרגע הרישום.

חשוב להתכונן עם כל מה שצריך לקראת רישום הפטנט. זה כולל הכנת המוצר בליווי מסמכים המלווים את כל התהליך, ראו כאן. חשוב שהמוצר יהיה מושלם ממש ורק אחר כך אפשר יהיה להגיש אותו בפועל.

חשוב שהפטנט יהיה רשום בארץ ובעולם.

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »