סמים בצבא

סמים בצבא

אין ספק כי סמים בצבא, נחשבים בתור אחת העבירות החמורות והרציניות ביותר. בית הדין בצבאי החליט להחמיר עם העבריינים, היות וחיילי צה"ל חייבים להיות בדריכות ומוכנות מקסימלית, דבר שלא ניתן לקיים תחת השפעת סמים. כדאי לזכור כי אדם שמשתמש בסמים, עלול לסבול מתגובות לא צפויות, הוא עלול להבין את המציאות בצורה שונה מהמקובל וזמן התגובה שלו לכל סיטואציה, יהיה ארוך יותר. לכן הגיוני כי הצבא החליט להחמיר עם החיילים, אשר בוחרים לבצע עבירות סמים בזמן השירות הצבאי שלהם. כדאי לדעת כי חייל הנחשד בעבירות סמים, נכנס באופן אוטומטי לחקירת מצ"ח. השוטרים הצבאיים זכאיים לערוך חיפוש בכליו, בגדיו, חדרו, רכושו וכמובן על גופו של החשוד. המטרה היא כמובן לאסוף ראיות שיאוששו או ידחו את החשדות. כמו כן, החייל מחויב לספק בדיקת שתן, לפי דרישה.

סמים בצבא – כל מה שחיוני לדעת בתחום

קודם כל, חשוב לדעת כי חייל שקיבל גזר דין של מאסר בפועל למשך יותר מחודשיים בשל שימוש בסמים, יזכה לרישום פלילי גם באזרחות. לכן מומלץ באופן כללי, להימנע מביצוע של עבירות סמים בזמן השירות הצבאי, הן בנסיבות אזרחיות והן בנסיבות צבאיות גם אם אתם מכירים עו"ד צבאי מעולה. עם זאת, כדאי לדעת כי בשנת 2017 הפרקליטות הצבאית החליטה להקל מעט את המדיניות שלה, על מנת לסייע לחיילים שמעדו בפעם הראשונה ומעוניינים לשפר את דרכיהם. חיילים אלו יכולים להיכנס לתקופת מבחן, על מנת לקבל הזדמנות נוספת להשלים את השירות הצבאי שלהם בצורה תקינה. לכן חייל שמואשם בצריכת סמים קלים עד 4 שימושים בנסיבות אזרחיות או 4 שימושים בנסיבות חריגות, יוכל להיכנס לתקופת מבחן. במידה והוא עמד בכל התנאים הנדרשים והביע חרטה, התיק שלו ייסגר לתמיד. עם זאת, כדאי לדעת כי מדובר על הקלה רק עבור חיילים בסדיר.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »