פיצויים לניצולי שואה – כל מה שחשוב לדעת על הזכויות של ניצולי שואה

ניצולי שואה זכאים לקבל פיצויים בגין הסבל שהם עברו במהלך שנות השואה על ידי הנאצים. חשוב לציין שיש פרמטרים שונים וכן עדכונים בחוק הקובע מי זכאי ומהי הזכאות שלו. מסיבה זו נדרש כל ניצול שואה או דור שני לניצול שואה להיעזר בגורם מקצועי שיכול לבחון את הנתונים האישיים שלו כמו גם את המקרה ואת הפרטים לשם מיצוי מקסימלי של הזכויות שלו מול הרשויות בישראל ובגרמניה.

הגישו תביעה לפיצויים בגרמניה >>>

חשוב לדעת –

  • גם אלמנים ואלמנות לניצולי שואה זכאים לקבל פיצויים במקרים מסוימים בגין בן הזוג שלהם. יש לבדוק בכל מקרה לגופו של עניין את המקרה על מנת לאתר זכאות ולממש אותה במידת האפשר.
  • דור שני לניצולי שואה יכול במקרים מסוימים לרשת את הזכויות, ולקבל את הפיצויים בגין הסבל של ההורים במהלך שנות המלחמה. זאת גם אם ההורים כבר אינם בחיים.
  • כל ניצול שואה יכול להיות זכאי לפיצויים מסוגים שונים, זאת ללא קשר ביניהם. לדוגמה, ניתן לבדוק זכאות לקבלת סיוע משפטי, זכאות למענקים חד פעמיים, רנטות קבועות וכדומה. הכול לפי העניין, מקום הימצאות בשנות השואה, הסבל ונתונים אישיים נוספים.
  • בכל מקרה יש לעבוד לצד עורך דין מומחה שמכיר היטב את החוקים ואת העדכונים בתחום. זאת כדי לוודא כי התיק מטופל באופן יסודי, וכי הניצול מקבל את מלוא הזכויות שמגיע לו לקבל לנוכח המציאות והנסיבות האישיות שלו.
  • מומחיות מאפשרת להוביל את התביעות באופן יעיל ומוצלח לקבלת אישורים ובסופו של דבר להפקדת הסכומים שאתם זכאים להם לחשבון הבנק שלכם.
  • ועידת התביעות של העם היהודי מרכז את הנושא ועשוי להיות הגורם שיקצר לכם את הדרך לקבלת פיצויים לניצולי שואה.
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון לאנגלית – השפה העולמית האחת והיחידה
הרבה תושבים מקומיים, סטודנטים, מבקשים כמעט בצורה קבועה עורך דין נוטריון למטרת סיוע בהגשה של בקשה...
קרא עוד »
אפר 29, 2021
שירותי ענן לעסקים: כל מה שרצית לדעת
ברוכים הבאים לעולם של שירותי ענן לעסקים, שבו התחום הדיגיטלי עונה על הצרכים המעשיים של ארגונים. כמומחה...
קרא עוד »
אוק 03, 2023
יחסי ציבור לעורכי דין – איך זה עובד?
אין ספק שעולם המשפט השתנה במהלך השנים. היום כל תיק, בין אם הוא קטן ובין אם הוא גדול, נידון לא רק בבית...
קרא עוד »
אוק 26, 2020