יוצאי רומניה, כדאי שתכירו את הזכויות שלכם

יוצאי רומניה, כדאי שתכירו את הזכויות שלכם

לאחר משא ומתן אשר נערך בין ממשלות ישראל וגרמניה בחודש יולי 2019, ממשלת גרמניה החליטה להכיר ב8000 אזרחים ותיקים יוצאי רומניה כניצולי שואה. הכרה זו כוללת יוצאי עשרים ערים ברומניה. כל יהודי שנולד עד שנת 1928 בערים המדוברות וכן שהה או עבד בגטאות הפתוחים ולאחר מכן עלה לישראל עד ה1.10.1953 ולא היה זכאי לקצבה חודשית כלשהי מהרשויות לזכויות ניצולי שואה במשרד האוצר, יהיה זכאי לקצבה חודשית. אם אתם עומדים בתנאים המדוברים, כדאי מאוד שתפנו לגורמים הרלוונטיים לצורך בירור אודות הזכויות שלכם.

פיצויים להם זכאים יוצאי רומניה

כאמור, בשל ההחלטה של ממשלת גרמניה, לאחר משא ומתן שנערך עם ישראל, הוחלט כי ניצולי השואה יזכו לקצבה חודשית בגובה של 100 עד 200 יורו לחודש. קצבה זו תשולם רטרואקטיבית 20 שנה אחורה, כך שכל יוצא רומניה שזכאי לקצבה זו יקבל פיצויים חד פעמיים בסך של כמעט יותר מ100,000 ש"כ וכן קצבה חודשית בהתאם לסכום המדובר. על מנת לקבל את הפיצויים המדוברים יש להוכיח כי אזרח ותיק יוצא רומניה זכאי להם בהתאם להגדרות השונות. לא פעם, גם יורשים של יוצאי רומניה, זכאים לפיצויים המדוברים. על כן, במידה בן משפחה שלכם או בן משפחה שנפטר יוצא רומניה ועונה על התנאים המדוברים, רצוי מאוד לפנות לגורמים הרלוונטיים ולתבוע בגין הפיצויים המגיעים לו.

כיצד מגישים תביעה לקבלת פיצויים?

מכיוון שקבלת פיצויים עבור יוצאי רומניה זהו דבר חדש שנקבע לא מזמן, הרי שישנם לא מעט יוצאי רומניה שזכאים לפיצוי כספי זה אך אינם בין החיים. במקרה שכזה, היורשים שלהם יכולים להגיש בקשה לפיצויים המדוברים שכן, אם היה הנפטר בחיים היה זכאי להם. הגשת התביעה איננה דבר פשוט ולא פעם היא כרוכה בהליך בירוקרטי תובעני. על כן, רצוי מאוד לפנות לאנשי המקצוע העוסקים בתחום הזה של הגשת תביעות בצורה הישירה והטובה ביותר וזאת על מנת לקבל את הפיצויים המגיעים לכם בצורה קלה, נוחה ומהירה. אין ספק שכדאי להשקיע ולבחור באנשי מקצוע רלוונטיים לצורך קבלת הפיצויים המדוברים שכן, מדובר על סכומים לא מבוטלים.

 

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »