מחלת מקצוע

 כשבוחרים מקצוע לחיים מתמקדים במה אנחנו אוהבים לעשות, במה שאנחנו מוכשרים ומה יעניין אותנו, אף אחד לא חושב על מחלת מקצוע שעלולה להתפתח כתוצאה מעבודה.

 

מהם המקצועות בהם ניתן לחלות במחלת מקצוע

באופן מפתיע כל עבודה בה תבחרו, עלולה לגרום לכם לחלות במחלת מקצוע. מספר סיבות יכולות לגרום להופעתה של מחלת מקצוע. הראשונה היא שימוש יתר באיברים מסוימים המאפיינים כל אחד מהמקצועות. סיבה נוספת היא חשיפה לחומרים מסוכנים, או תנאי עבודה הקשים המהווים סכנה לגוף. המקצועות המועדים ביותר לסכנה לחלות במחלת מקצוע הם עובדים מעבדות ומפעלים החשופים לחומרים רעילים שעלולים להזיק לעור ולמערכת הנשימה. אנשים שעושים שימוש רב במיתרי הקול כמו מרצים, עובדי הוראה. העובדים עם ציוד כבד כמו אנשי בנייה, עבודות כפיים ובשנים האחרונות גם עובדי הייטק החשופים למחלת מקצוע עקב שימוש רב במקלדת ועכברים ושחיקה של שורשי כפות הידיים.

 

במה מתבטאת מחלת מקצוע

בכל תחום ואצל כל אדם נראה תצורה שונה של המחלה בהתאם לעיסוקו. מצב שמתחיל במיחושים קלים ואי נוחות יכול להחריף למחלת מקצוע ובמקרים קיצוניים לגרום לנכות, אובדן כושר עבודה וחוסר יכולת לעבוד בכלל.

 

פיצויים בגין מחלת מקצוע

ביטוח לאומי מכיר במחלת מקצוע ומתיר פיצויים לעובד אשר נמצאת הוכחה בין מחלתו לעיסוקו וברור כי המחלה נגרמה כתוצאה ישירה מעבודתו. תהליך הבקשה לפיצויים בגין מחלת מקצוע כוללים הגשת תביעה לדמי פגיעה, לאחר קבלתם, הגשת תביעה לקצבת נכות מעבודה,. ועדה רפואית לאישור אחוזי הנכות. לאחר קבלת החלטת הועדה יאושר גובה הקצבה, אפשר לערער על החלטת הועדה.

כדי להשיג את גובה הפיצויים הגבוה למחלת המקצוע מומלץ להיעזר בחברה בעלת ניסיון בתחום המתמחה בהגשת תביעות ובקיאה ברזי הבירוקרטיה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד אוכל להיות עורך דין נזיקין?
אין מה לעשות אנו חיים בעולם בו המקצוע שלנו מגדיר אותנו ולכן אנו חייבים למצוא מקצוע מרתק, מעניין ומרגש....
קרא עוד »
נוב 12, 2022
מה חשוב לבדוק לפני שפונים אל עורך דין מקרקעין
אי אפשר שלא לראות כי ישראל עברה בעשורים האחרונים מהפכה בתחום המשפט וכיום אין תחום בארץ אשר אין לו...
קרא עוד »
מאי 01, 2019
פשיטת רגל בזמן משבר הקורונה – מה עושים
משבר הקורונה הביא עמו לעשרות אלפי מקרים של סגירת עסקים ופשיטות רגל והרי שמדובר במצב לא פשוט בכלל...
קרא עוד »
מרץ 23, 2021