אשרות הומניטאריות

מה הן אשרות הומניטריות?

לחיות בישראל היא זכות, שלא כולם זוכים לה, ובחוק קיימים מגוון רחב של תנאים, אשר ניתן בעזרתם להיות אזרח ישראל, אך ישנם מקרים שבהם האנשים לא עומדים בדרישות האלו, ובכל זאת הם צריכים להיכנס לארץ. 

החוק מגדיר את הצורך הזה לאשרת שהייה הומניטארית, אז במאמר זה נברר מהי אשרת הכניסה הזאת? ומה התנאים לקבל אותה?

על אשרות שהייה בישראל 

קיימות מגוון רחב של אשרות הומניטאריות שהייה בישראל, הניתנות במקרים שונים, כמו לתייר הרוצה לבקר בישראל או לסטודנט המעוניין ללמוד בארץ, כמו כן קיימות אשרת עבודה המאפשר לעובד ולהיכנס לזמן מה לישראל, על מנת לעבוד בה. 

מה הן אשרות המונטאריות? 

אשרות הומניטאריות אלו אשרות הניתנות לאנשים או לבני זוג, שאינם עומדים בתנאים הקבועים בחוק, לצורך קבלת אזרחות ישראלית, אך בכל זאת הם חייבים להיכנס לישראל מסיבות שונות. 

בישראל קיימת הועדה הבין-משרדיית לעניינים הומניטריים, ומטרתה לדון במקרים, שבהם מבקש אשרת שהייה אינו עומד בחוק, ובמקרים מיוחדים, מטעמים הומניטריים, ניתן לאשר לו כניסה לאשר באופן זמני. 

סיבות לאישור שהייה הומניטריות 

קיימות סיבות רבות מאד אך נציג מספר מהן: 

  • הסדרת מעמד לבן זוג זר כתוצאה מאלימות ממעמד בן זוג ישראלי– הסדרת מעמד של בן זוג זר אורכת זמן ארוך לעיתים עד 7 שנים, אז במשך הזמן הזה עלולים בני הזוג להתגרש, כתוצאה מאלימות. 

במקרה כזה, בן הזוג מעוניין להישאר בארץ, וכך נמצא בהליך גירושין מבן זוג הישראלי או לאחר פטירה של בן זוג ישראל.

  • מבקשי מקלט מדיני– אנשים הבורחים ממדינה, שאינה מסוגלת להגן על אזרחיה, כמו במדינה שניתן לומר שאזרח ששיתף פעולה עם גורמים עבריינים בארצו או משתפי פעולה עם ישראל. 

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »