שכר המינימום

האם שכר המינימום צפוי לעלות בשנת 2019

על פי החוק בישראל, כל עובד זכאי לקבל שכר מינימום על עבודתו. לא משנה באיזה סוג של עבודה מדובר, הרי שאם העובד מקבל שכר נמוך יותר משכר המינימום על פי הנקבע בחוק לאותה השנה, הוא יכול להתלונן על המעסיק שלו ולדרוש ממנו שכר מינימום המגיע לו על פי חוק. לעיתים כאשר מעסיק איננו משלם שכר מינימום לעובד, אותו עובד יוכל לתבוע אותו בטווח הרחוק ולהוציא ממנו פיצויים. על מנת לוודא שהמעסיק שלך משלם לך את שכר המינימום אשר הוא נדרש לשלם לך על פי חוק, הרי שיש צורך לבדוק מהו שכר המינימום התקף לאותה השנה.

האם שכר המינימום משתנה?

שכר המינימום איננו דבר סטטי. מדי שנה בשנה עולה שכר המינימום על פי תיקונים חדשים בחוק ובהתאם לכך, כל מעסיק חייב להגדיל את שכר המינימום אשר הוא משלם לעובדים שלו. כמובן שכל מעסיק חייב להתעדכן בתחילתה של כל שנה מה צפוי להיות באותה השנה שכר המינימום ואם הוא עתיד לעלות או להישאר סטטי. גם העובד חייב להתעדכן בגובה שכר המינימום בכל שנה, על מנת לעקוב אחר תלושי השכר שלו ולוודא שהמעסיק שלו איננו מעלים ענים מהתמורות שחלו בשכר המינימום ומשלם לו בהתאם לשכר מינימום מעודכן. לא מעט עובדים אשר לא מתעדכנים בשכר המינימום, לעיתים אינם שמים לב שהמעסיקים שלהם לא משלמים להם כנדרש.

שכר המינימום נכון לשנת 2019

שנת 2019 מביאה עמה שינויים גם בתחום שכר המינימום. גם בשנת 2019 צפוי שכר המינימום לעלות ולהגיע ליותר מ29 שקלים לשעת עבודה. אמנם עדיין לא חלה התמורה על העלאת גובה שכר המינימום נכון לשנת 2019, אך ללא ספק מדובר בשינוי אשר עתיד להתרחש ולכן, כל עובד וכל מעסיק חייבים להתעדכן בגובה שכר המינימום על מנת לוודא שהשכר ניתן על פי חוק וכי העובד איננו מקבל שכר נמוך יותר. ניתן למצוא כיום עדכונים לגבי שינויים בשכר המינימום בכל שנה באתרי דרושים שונים, אשר מעבר להצעת הצעות עבודה ותיווך בין מעסיקים פוטנציאלים לדורשי עבודה, מציע גם מידע רב על עולם התעסוקה.

המידע באדיבות אתר https://www.alljobs.co.il/

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »