כיצד מתנהלת תביעה לפינוי מושכר

תביעה לפינוי מושכר

"מרבה נכסים מרבה דאגות" זאת אמרה ישנה שמשום מה רלוונטית גם להיום. מי שיש לו דירה להשכרה, משרד, מחסן או כל נכס אחר – יכול להנות מהכנסה קבועה ומתשואות גבוהות בשל מחירי הנדלן בארץ. אבל גם 'עליה וקוץ בה' ומי שמשכיר מבנה לכל מטרה יכול להיתקל בלא מעט בעיות שאחת מהן היא פינוי דייר או שוכר שאינו מוכן לפנות. אבל כיצד מנהלים מצב כזה שבו דייר אינו עומד בתנאים של הסכם השכירות? תביעה לפינוי מושכר היא אחת הדרכים להתמודד. 

מה זה תביעה לפינוי מושכר?

תביעה לפנוי מושכר הוא הליף משפטי שנוקטים נגד דייר שאינו מוכן להתפנות מהדירה ואינו עומד בתנאי החוזה. יש מקרים בהם אי אפשר להגיש תביעה כזאת כמו במקרים של דירה בדמי מפתח, בדירות אליהן נכנס דייר בשנות ה40 ובמקרים של דייר ששכר דירה לתקופה של יותר מ7 שנים כמו גם כשיש בדירה דייר מוגן. 

אז מתי כן אפשר להגיש תביעה כזאת?

תביעה לפינוי משכר תאפשר להגיש בקשה לפינוי בכוח של שוכר במקרים בהם יש שוכר סרבן שאינו משלם דמי שכירות, שהשחית את הנכס, שאינו עומד בתנאי השכירות ובשל שאר סיבות שמובילות לכך שהמשכיר ירצה לפנות את השוכר. 

הפינוי הוא הליך משפטי מהיר שאורכו הממוצע הינו 60 ימים. מי שיגיש את התביעה לבית המשפט יגיש אותה בנושא זה ולא בנושאים אחרים, כמו היעדר תשלומי שכר דירה, נזקים שנגרמו לדירה, מקרים של אי תשלום חשבונות וכולי. כדי לתבוע בנושאים כאלה יש להגיש תביעה נפרדת. 

כיצד תובעים דייר שאינו מפנה את הדירה?

כדי להגיש את התביעה יש למלא טפסים און ליין של בית המשפט או של הלשכה להוצאה לפעול (ניתן למצוא אותם בטפסי אתר מידע פינוי שוכר). בהגשת כתב תביעה התובע מגיש לבית המשפט תצהירי עדות, מסמכים ואסמכתאות כמו חוזה הדירה תכתובות עם הדייר, חוות דעת ועוד. הנתבע חייב להגיש כתב הגנה בתוך 30 יום ובמידה ואינו מגיש את כתב ההגנה במועד – ממשיך התהליך בלשכות המתאימות. 

זמן מתן פסק הדין לאחר ביצוע כל התהליכים אינו קבוע ותלוי בעומס שישנו על בתי המשפט. במידה ותבחרו עו"ד שינהל עבורכם את התביעה תוכלו לבצע את ההליך בזמן קצר יותר בשל פעילות יעילה ומקצועית שיכול עורך דין להציע. 

חשוב לדעת שכדי להגיש את התביעה תצטרכו לשלם מספר אגרות לבית המשפט אותן יחזיר לכם הדייר בסכום שיקבע על הנזק שנגרם לכם. כך יוכל לפצות אתכם הדייר על ההפסדים שלכם. בהצלחה! 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כיצד מוותרים על אזרחות פולנית
בדרך כלל, כפי שאנחנו יודעים, נהוג לחשוב איך להוציא דרכון זר ובפרט דרכון פולני לא מעט ישראלים מתעסקים...
קרא עוד »
מאי 24, 2021
נוטריון לספרדית – מה הצורך שלנו בו?
בתקופה האחרונה קיימת עליה משמעותית בדרישה להוצאת דרכונים על ידי תושבים מישראל עבור מדינות ששייכות...
קרא עוד »
דצמ 25, 2018
חברת שליחויות מהיום להיום
מסמכים משפטיים זקוקים להגנה ראויה. לעתים, הם כה רגישים באופיים עד שיש סיכון בכל פעם שאתם צריכים לשלוח...
קרא עוד »
נוב 29, 2020