נהיגה במהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת – מה זה אומר בעצם?

כל נהג יודע, ברגע שהוא עולה על הכביש להגיע ממקום אחד לשני, עליו לשים לב למהירות המותרת לו לנהוג. אם הוא יחצה אותה וינהג במהירות מעל המותר, אזי שהוא עלול לחטוף עונש.

נהיגה במהירות מופרזת נחשבת לאחת העבירות הנפוצות ביותר ורמת הענישה עליה יכולה להיות משמעותית. בין אם זה בקנס כספי, ניקוד, ואפילו הזמנה לדיון משפטי. למשטרה יש כלים לגלות האם הנהג נסע במהירות מופרזת, הן דרך מצלמות שמותקנות בשולי הכביש, והן בזכות כלים ניידים שמשמשים את המשטרה מעת לעת, בשביל לאתר נהגים שנוסעים מהר. 

קל להבין מדוע המדינה נלחמת בנהגים שנוהגים מהר. הרי שהמדינה מחליטה על רף מהירות מותרת בכביש מסוים, בין אם כביש עירוני או בינעירוני, היא עושה זאת על פי שיקולים שונים. החל משיקולים שקשורים לסביבה, אופי התנועה במקום, אופי הכביש ועוד. לכן, אם נהג מסוים מחליט לעבור על החוק ולנסוע מהר יותר מהמותר בכביש, אזי שהוא עלול לסכן את הסביבה ואת עצמו. 

כיצד נוהגים במקרה שנתפסים?

תחילה צריך לומר, באופן טבעי אין דין דומה למי שנהג מהר יותר ב-10 קמ"ש לבין מה שנהג מהר יותר ב-30 קמ"ש. באופן טבעי, ככל שעולים במהירות, כך העונש יכול להיות חמור יותר. צריך גם להתייחס לשאלה, איך בדיוק הנהג הגיב, האם הפעיל שיקול דעת ועוד. 

בעיקרון, ברגע שהמשטרה תופסת נהג שנסע מהר יותר מהמותר, אז עליו לשכור עורך דין מומחה כמו עו"ד עמית קדם שייצג אותו, בוודאי אם הוא מוזמן לדיון משפטי בעניינו. שכן יש מקרים בהם זה נגמר בקנס כספי ולא יותר מזה. עצם זה שהמשטרה עצרה אותו, לא אומר עדיין שהוא אשם, ייתכן שחלה טעות ועורך דין מקצועי יכול לגלות אותה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »