אקטואר בדיני נזיקין

למה חשוב להתייעץ עם אקטואר בדיני נזיקין

אחד הנושאים הבולטים ביותר בתחום של פוליסות ביטוח, הם דיני נזיקין. זה נכון בהקשר של רכוש, בין אם מדובר בנזק למבנה, רכב, מוצרי חשמל, ציוד מקצועי או כל דבר אחר. וזה נכון גם בהקשר של דיני נזיקין בכל הקשור לפגיעה בגוף ובנפש.

לא מעט אנשים מתמודדים עם סיטואציות כאלה, בין אם זה בהקשר של פגיעה בגוף כתוצאה מחבלה, תאונת עבודה, תאונת דרכים או כל נזק אחר שעלול להיגרם מסיבה כזו אחרת. כמו כן, זה נכון במקרה של נזיקין בנפש, טראומות וחרדות אשר נוצרות ומשפיעות על התפקוד היומיומי ויכולות לשנות את שגרת החיים שלנו.

כאשר אדם אשר ניזוק בצורה כזו או אחרת, בגוף או בנפש, מגיש תביעת נזיקין במטרה לקבל פיצויים, בין היתר על אובדן כושר עבודה, אזי שעליו להתייעץ עם אקטואר אדי קומיסרנקו באתר https://www.actuar-ec.co.il אשר תפקידו להציג הנחות ושיקולים שונים אשר ילמדו כמה כסף עלול התובע להפסיד כתוצאה ממצבו החדש.

אקטואר מתעסק במה שנקרא אי וודאות כלכלית. הוא לוקח נתונים מסוימים ובוחן מצב, אשר אין לו וודאות מבחינה כלכלית. למשל, מצב בו אדם ניזוק ולא יכול להתפרנס, אז אקטואר בוחן על פי נתונים מסוימים, כגון, שכר עבר, תפקיד, גיל, מצב רפואי, מצב משפחתי, השכלה, תנאי שכר בשוק וכדומה, כמה כסף אמור היה התובע להרוויח אילו הוא לא היה ניזוק, ועל פי זה הוא יכול להגיש תביעת נזיקין.

צריך לומר בהקשר זה שלושה דברים: ראשית, התייעצות היא חשובה מאחר והיא מהווה בסיס לסכום אותו תובעים בבית משפט. אי אפשר להגיע למשפט עם הנחה לסכום מסוים בתביעה, מבלי לבסס אותה על עובדות, מספרים וכדומה.

שנית, עבודתו של אקטואר מתעסקת באי וודאות. לכן ייתכן מאוד שהסכום שהוא יציג לא בהכרח נכון, הוא לא וודאי גם, לכן סביר להניח שחברת הביטוח תרצה לערער עליו.

שלישית, בבית המשפט עצמו, סביר שהשופט יבחן שיקולים נוספים ולכן ייתכן שהוא יצמצם את הערכה של האקטואר, אך מצד שני ייתכן שבגלל הנזק והמצב המשפחתי, הוא גם יקבע פיצוי גבוה יותר.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

נוטריון

איך לבחור נוטריון?

מיהו נוטריון ומהם התנאים להכשרתו? הנוטריון הוא עורך דין שעבר הכשרה מיוחדת ובידיו רישיון ממשרד המשפטים. בתוקף סמכותו לאשר מסמכים שונים שדורשים תוקף משפטי. בהתאם

קרא עוד »
איך מוגדר מעשה מגונה

איך מוגדר מעשה מגונה?

עבירה של מעשה מגונה נחשבת לחמורה למדי, אם כי חומרת העבירה יכולה להשתנות בהסתמך על הנסיבות שהובילה לאירוע וחומרת העבירה. בכדי להבהיר את הדברים, כאשר

קרא עוד »