למה חשוב להתייעץ עם אקטואר בדיני נזיקין

אקטואר בדיני נזיקין

אחד הנושאים הבולטים ביותר בתחום של פוליסות ביטוח, הם דיני נזיקין. זה נכון בהקשר של רכוש, בין אם מדובר בנזק למבנה, רכב, מוצרי חשמל, ציוד מקצועי או כל דבר אחר. וזה נכון גם בהקשר של דיני נזיקין בכל הקשור לפגיעה בגוף ובנפש.

לא מעט אנשים מתמודדים עם סיטואציות כאלה, בין אם זה בהקשר של פגיעה בגוף כתוצאה מחבלה, תאונת עבודה, תאונת דרכים או כל נזק אחר שעלול להיגרם מסיבה כזו אחרת. כמו כן, זה נכון במקרה של נזיקין בנפש, טראומות וחרדות אשר נוצרות ומשפיעות על התפקוד היומיומי ויכולות לשנות את שגרת החיים שלנו.

כאשר אדם אשר ניזוק בצורה כזו או אחרת, בגוף או בנפש, מגיש תביעת נזיקין במטרה לקבל פיצויים, בין היתר על אובדן כושר עבודה, אזי שעליו להתייעץ עם אקטואר אדי קומיסרנקו באתר https://www.actuar-ec.co.il אשר תפקידו להציג הנחות ושיקולים שונים אשר ילמדו כמה כסף עלול התובע להפסיד כתוצאה ממצבו החדש.

אקטואר מתעסק במה שנקרא אי וודאות כלכלית. הוא לוקח נתונים מסוימים ובוחן מצב, אשר אין לו וודאות מבחינה כלכלית. למשל, מצב בו אדם ניזוק ולא יכול להתפרנס, אז אקטואר בוחן על פי נתונים מסוימים, כגון, שכר עבר, תפקיד, גיל, מצב רפואי, מצב משפחתי, השכלה, תנאי שכר בשוק וכדומה, כמה כסף אמור היה התובע להרוויח אילו הוא לא היה ניזוק, ועל פי זה הוא יכול להגיש תביעת נזיקין.

צריך לומר בהקשר זה שלושה דברים: ראשית, התייעצות היא חשובה מאחר והיא מהווה בסיס לסכום אותו תובעים בבית משפט. אי אפשר להגיע למשפט עם הנחה לסכום מסוים בתביעה, מבלי לבסס אותה על עובדות, מספרים וכדומה.

שנית, עבודתו של אקטואר מתעסקת באי וודאות. לכן ייתכן מאוד שהסכום שהוא יציג לא בהכרח נכון, הוא לא וודאי גם, לכן סביר להניח שחברת הביטוח תרצה לערער עליו.

שלישית, בבית המשפט עצמו, סביר שהשופט יבחן שיקולים נוספים ולכן ייתכן שהוא יצמצם את הערכה של האקטואר, אך מצד שני ייתכן שבגלל הנזק והמצב המשפחתי, הוא גם יקבע פיצוי גבוה יותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יש לי מספר רב של עבירות תנועה, לאיזה עורך דין לפנות?
מרבית נהגי ישראל צוברים עבירות תנועה במהלך חייהם. כאשר מדובר במספר נמוך של עבירות או בעבירות שאינן...
קרא עוד »
פבר 24, 2022
איך עושים החזר מס?
לעשות החזר מס זה הרבה יותר פשוט מכפי שנדמה לכם. ניתן להגיש את הבקשה אונליין על ידי שליחת הנתונים...
קרא עוד »
יול 13, 2021
גישור לגירושין
גישור לגירושין הפך לנושא פופולארי עבור אנשים לדבר עליו. זהו אחד הנושאים הנפוצים ביותר בתקשורת ולעתים...
קרא עוד »
נוב 01, 2022