באילו מקרים חשוב לקחת עו"ד ייפוי כוח מתמשך

עו"ד ייפוי כוח מתמשך

לא מעט אנשים תוהים מה יקרה ביום שבו חלילה לא תהיה להם אפשרות לקבל החלטות או לבצע פעולות באופן עצמאי. לא פעם הם תוהים כיצד יראו החיים שלהם. כיום, כל אדם יכול להיות אחראי לגורל שלו באופן עצמאי באמצעות ייפוי כוח מתמשך. מדובר על מסמך משפטי אשר מאפשר לכל אדם כיום לתכנן את העתיד שלו על ידי בחירת מיופה כוח שלו הוא מעניק את הסמכויות הרלוונטיות, את תחומי האחראיות ועוד.

מהו ייפוי כוח מתמשך?

ניתן לקרוא לייפוי כוח מתמשך גם צוואה לחיים. כל אדם מעל גיל 18, יכול לקבוע במסמך בעל תוקף משפטי החתום על ידי עורך דין, איזה אדם הוא בוחר שייקח את האחראיות לכל ענייניו בחיים או לחלק מענייניו, במידה והוא לא יהיה כשיר לעשות זאת באופן עצמאי בשל מצב בריאותי לקוי, תאונה שעבר ועוד. המסמך בעצם מאפשר לכל אדם שמונה כמיופה כוח או לכמה אנשים שמונו בהתאם להחלטת עורך הצוואה המדוברת, לנהל את העניינים הנוגעים לאדם אל מול המוסדות והרשויות. כלומר, במקום שבית המשפט ימנה אפוטרופוס לאדם במקרה שהוא לא יוכל להחליט החלטות עצמאיות בשל סיבות שונות, האדם בוחר מראש במי הוא מעוניין וכך הוא בעצם דואג שהעניינים שלו ינוהלו כפי שהוא היה רוצה בידי האנשים שהוא היה רוצה שינהלו את הדברים.

למי כדאי לערוך ייפוי כוח מתמשך?

התשובה היא: לכל אדם. בסופו של דבר, איננו יודעים מה צופה העתיד שלנו. האפשרות להעניק לאדם שאנו סומכים עליו את כל האחראיות על ניהול העניינים שקשורים אלינו, מעניקה ללא ספק שקט נפשי שטמון בידיעה כי גם אם חלילה לא תהיה אפשרות לקבל החלטות באופן עצמאי, יהיה אדם שיעשה זאת היטב עבורנו.

עבור ייפוי כוח מתמשך יש לבחור עו"ד ייפוי כוח מתמשך המקצועי והטוב ביותר בתחום, אשר מכיר היטב את התהליך ויודע כיצד לסייע לכל אדם לערוך את ייפוי הכוח המתמשך בצורה הטובה ביותר ולהעניק לו תוקף משפטי רלוונטי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין תאונות דרכים – מתי נזדקק לו?
עורכי דין יקרים מאוד ולעיתים ייתכן שתצטרכו להזמין עורך דין לאחר תאונה. ניתן להיעזר בשירותיו של עורך...
קרא עוד »
פבר 20, 2023
תביעת אובדן כושר עבודה
כל אחד עלול להגיע למצב הלא נעים, שבו הוא נאלץ להגיש תביעת אובדן כושר עבודה. חשוב להבין כי החיים צופנים...
קרא עוד »
ינו 17, 2021
נוטריון לספרדית שיסייע לכם בתהליך בירוקרטי סבוך
בשנים האחרונות הביקוש עבור דרכון אירופאי עלה באופן משמעותי. היות ומדובר בתהליך שיש צורך למלא בו טופס...
קרא עוד »
אפר 28, 2022