מה אומר החוק לגבי פגיעה באדם בעקבות תאונה?

בכבישי ישראל יש מיליוני רכבים – ומספרם רק הולך וגדל בכל שנה. רכבים רבים אמנם יורדים מהכביש, אך הרבה יותר רכבים חדשים נרשמים במשרד הרישוי וכך יוצא שכאמור, בכל שנה שעוברת הכבישים נהיים צפופים יותר – וגם מספר תאונות הדרכים עולה בהתאם. 

תאונות רבות, גדולות וקטנות, מתרחשות בכל יום ברחבי ישראל. כמעט כל מי שנוסע בבוקר בפקקים האדירים של גוש דן, יכול להעיד שהוא נתקל כמעט בכל יום בשני בעלי רכב המחליפים פרטי ביטוח ביניהם בצדי הכביש, לאחר עוד תאונה, שאולי היא לא בהכרח תאונה עם נפגעים, אך גם כניסה קלה ברכב אחר, נחשבת לתאונה. למרות זאת, במאמר הקרוב נתמקד במקרה בו התרחשה פגיעה באדם בעקבות תאונה וכיצד החוק מתייחס לכך.

תאונה עם נפגעים

אחד הסיוטים הגדולים ביותר של כל נהג אשר עולה על הכביש, הוא להיות מעורב בתאונה עם נפגעים. מצפונו של אדם מתקשה להתמודד עם סיטואציות כאלה, תחושות האשם מציפות אותנו וכל מה שאנחנו מבקשים זה שיחלוף זעם. פגיעה באדם בעקבות תאונה זה לא דבר של מה בכך. צריך להיזהר מאוד ולהימנע ממקרים לא נעימים או נהיגה בקלות ראש, שבמקרה הגרוע אף יכולים להיגמר עם פציעות קשות, קלות – ואף מוות.

פגע וברח

אחת העבירות היותר קשות בדיני תעבורה, היא הפקרה של נהג או הולך רגל, אשר עברו תאונה שהיית מעורב בה. נהג אשר פגע במישהו בכביש והחליט לנוס על נפשו במקום להציע עזרה ראשונית, מסתכן בעבירה חמורה מאוד שדינה אף יכול להגיע למספר שנות מאשר. פגיעה בתאונה יכולה לגרור שורה של סנקציות, אך אם תרצו שינהגו בכם במידת הרחמים ככל שניתן, עדיף שבראש ובראשונה תושיטו עזרה לאדם שנפגע מכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעה ייצוגית/הגשת תביעה ייצוגית
תביעה ייצוגית היא כל תביעה שיש בה כמה משתתפים שתובעים גוף מסוים ומעוניינים להכיל עליו את התביעה...
קרא עוד »
יונ 29, 2020
פגיעה באדם בעקבות תאונה – האם אתם בדרך למאסר?
פגיעה באדם בעקבות תאונה היא אירוע מאוד לא נעים. אין מי שיוצא מהבית בבוקר מתוך הבנה כי היום בערב הוא...
קרא עוד »
פבר 14, 2022
תביעת משרד הביטחון
כל אדם ששירת כחייל, כשוטר או כאיש ביטחון ובמהלך השירות הוא נפגע או חלה, זכאי להגיש תביעה לצורך קבלת...
קרא עוד »
דצמ 04, 2019