מה אומר החוק לגבי פגיעה באדם בעקבות תאונה?

בכבישי ישראל יש מיליוני רכבים – ומספרם רק הולך וגדל בכל שנה. רכבים רבים אמנם יורדים מהכביש, אך הרבה יותר רכבים חדשים נרשמים במשרד הרישוי וכך יוצא שכאמור, בכל שנה שעוברת הכבישים נהיים צפופים יותר – וגם מספר תאונות הדרכים עולה בהתאם. 

תאונות רבות, גדולות וקטנות, מתרחשות בכל יום ברחבי ישראל. כמעט כל מי שנוסע בבוקר בפקקים האדירים של גוש דן, יכול להעיד שהוא נתקל כמעט בכל יום בשני בעלי רכב המחליפים פרטי ביטוח ביניהם בצדי הכביש, לאחר עוד תאונה, שאולי היא לא בהכרח תאונה עם נפגעים, אך גם כניסה קלה ברכב אחר, נחשבת לתאונה. למרות זאת, במאמר הקרוב נתמקד במקרה בו התרחשה פגיעה באדם בעקבות תאונה וכיצד החוק מתייחס לכך.

תאונה עם נפגעים

אחד הסיוטים הגדולים ביותר של כל נהג אשר עולה על הכביש, הוא להיות מעורב בתאונה עם נפגעים. מצפונו של אדם מתקשה להתמודד עם סיטואציות כאלה, תחושות האשם מציפות אותנו וכל מה שאנחנו מבקשים זה שיחלוף זעם. פגיעה באדם בעקבות תאונה זה לא דבר של מה בכך. צריך להיזהר מאוד ולהימנע ממקרים לא נעימים או נהיגה בקלות ראש, שבמקרה הגרוע אף יכולים להיגמר עם פציעות קשות, קלות – ואף מוות.

פגע וברח

אחת העבירות היותר קשות בדיני תעבורה, היא הפקרה של נהג או הולך רגל, אשר עברו תאונה שהיית מעורב בה. נהג אשר פגע במישהו בכביש והחליט לנוס על נפשו במקום להציע עזרה ראשונית, מסתכן בעבירה חמורה מאוד שדינה אף יכול להגיע למספר שנות מאשר. פגיעה בתאונה יכולה לגרור שורה של סנקציות, אך אם תרצו שינהגו בכם במידת הרחמים ככל שניתן, עדיף שבראש ובראשונה תושיטו עזרה לאדם שנפגע מכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי רצוי לפנות לעורך דין להתחדשות עירונית?
כאשר מתכננים לגשת אל מימוש של פרויקט התחדשות עירונית, פנייה אל עורך דין להתחדשות עירונית תהיה אחד...
קרא עוד »
ינו 20, 2021
ניכור הורי
ניכור הורי מתייחס כאשר ילד מנוכר מאחד ההורים או משני ההורים. המונח כולל מצבים שבהם נמנע מילד לראות,...
קרא עוד »
אוג 19, 2022
ייעוץ לעמותות
עסקים, תמיד כרוכים ומועדים לסיכונים, והצלחה דורשת חזון, אינסטינקטים יזמיים וקצת מזל. לעתים, הסיכון...
קרא עוד »
אוק 11, 2021