ע

מתי נצטרך ע"וד קניין רוחני

עורכי דין שעוסקים בקניין רוחני, נועדו בראש ובראשונה ללוות אנשי עסקים, חברות, יזמים ושלל בעלי חברות וארגונים בעת תהליכים עסקיים, כאשר הגנה על קניין רוחני הינה במעלה ראשונה בכל הנוגע להגנה על העסק וזכויותיו.

כדי להבין מתי נצטרך עורך דין העוסק בקניין רוחני – חשוב לפני הכל להכיר את המושג "קניין רוחני" ולהבין מדוע הוא כה חשוב.

מה זה קניין רוחני?

"קניין רוחני" הינו מושג שלקוח מעולם המשפט שנוגע לזכויות ממציאים, בעלי עסקים, בעלי מותגים כמו גם אמנים, צלמים ושאר יוצרים שמחזיקים ביצירות, מוצרים, אמצאות ושלל מוצרים שהם עצמם הגו ממוחם.

קניין רוחני קשור בעבותות גם לצורך ברישום פטנטים ואמצאות, כמו גם שהוא מגן על שלל יצירות, צילומים, סימני מסחר וכל מה שקשור לזיהוי מותגים, חברות ועסקים בעולם העסקי כמו גם בעולם האומנות והתעשייה, עולם האופנה, ושלל עולמות מסוגים שונים שמחייבים הגנה.

זה נכון, כיום כמעט כל המצאה או פטנט שיעלה בראשכם כבר נעשה או כזה שנהגה על ידי שלל מוחות טובים בארץ ובעולם, אך עדיין ישנו אחוז לא מועט של המצאות, רעיונות, מיצגים, פטנטים ושלל אלמנטים שחשוב להגן עליהם, בעיקר אם הם ייחודיים לאדם או לגוף שהוציא אותם לאור.

בשל כל אלה רבים פונים אל עורכי דין שעוסקים בשמירה והגנה על קניין רוחני, בעוד שההגנה נועדה לאגד ולהגן על זכויות יוצרים, כמו גם על הבלעדיות והמקוריות של מותגים מסוגים שונים, תוך שההגנה תאפשר שמירה על ערך המותג והייחודיות שלו.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם  נצטרך עורך דין זכויות יוצרים \ קניין רוחני כאשר מדובר על מתן ייעוץ משפטי,  ייצוג משפטי וניהול הליכים בבתי המשפט, אכיפת החוק, רישום זכויות ועוד שלל הגנות ושירותים שמשרדי עורכי דין העסוקים בתחום המסחר מספקים.

בנוסף חשוב לדעת כי ליווי של עורך דין העוסק בתחום המסחר לאורך כל הדרך, הינו הכרחי למי שרוצה לפעול נכון בכל סיטואציה עסקית, מסחרית, אומנותיות וכזאת שקשורה לזכויות יוצרים, תוך שעורך דין טוב ומנוסה ילווה אתכם בתהליכי הקמה, הגנה וייעוץ משפטי כמו גם ייצוג משפטי בעת הצורך.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »