איך לבחור עורך דין לתביעה ייצוגית?

תביעה ייצוגית הינה תביעה המוגשת לרוב בשל פעולה שהתבצעה על ידי חברה גדולה או תאגיד שלא כדין, והשפיעה על מספר רב של אנשים (לרוב לקוחות או צרכנים). מדובר בתביעה שבה הנזק לכל אדם יחיד הינו מועט, אך כאשר עורך דין לתביעה ייצוגית מייצג תובע בשם קבוצה שלימה, ישנה כדאיות וערך מוסף לתביעה. נסביר איך לבחור עורך דין לתביעה ייצוגית. 

ניסיון קודם הכרחי

הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא שלעורך הדין יהיה ניסיון קודם בתביעות דומות. מדובר בתביעות שיכולות להיות מורכבות ונדרש ידע רחב בחקיקה ובפסיקה הרלוונטיים לתובענות ייצוגיות. עורך דין לתביעה ייצוגית בעל ניסיון קודם מהווה בחירה נאותה. 

הצלחות בתביעות קודמות 

עורך דין לתביעה ייצוגית בעל ניסיון קודם בתביעות מסוג זה יוכל לייצג נאמנה גם את המקרה הרלוונטי שעל הפרק. יחד עם זאת, ניסיון בלבד זה רק חלק מהתמונה. חשוב לבדוק לפני הגשת תביעה מסוג זה כי לעורך הדין שבוחרים ישנו רקע של הצלחות קודמות. 

הצלחות בתביעות ייצוגיות משמעותיות בכמה מובנים. ראשית, זה אומר שעורך הדין שמולכם הינו בעל היכולת להציג נאמנה את הטיעונים ולהשתמש בעובדות על מנת לנצח בתביעות. שנית, ההצלחות מראות שמדובר בעורך דין שיודע מתי ראוי להגיש תביעה ומתי לא. עורך דין מצוין לא ימהר לתבוע כאשר סיכויי ההצלחה נמוכים. כלומר, עדיף לבחור בעורך הדין שיוכל להעריך בצורה טובה את סיכויי התביעה מבעוד מועד. 

החשיבות של תיאום ציפיות 

עורך דין לתביעות ייצוגיות כדאי לבחור גם בהתאם לכימיה בין הצדדים ולתיאום הציפיות. כאשר עורך הדין משוחח אתכם בפתיחות, מסביר על סיכויי ההצלחה ועל הגמול או הפיצוי שניתן לתבוע במקרה שעל הפרק, זוהי נקודה זכות חשובה מאוד. 

לפרטים נוספים היכנסו עכשיו לאתר של משרד עורכי דין שחר ולר

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »