מהו ייפוי כח נוטריוני

חתימה על ייפוי כח איננה מחייבת את נוכחותו או חתימתו של עורך דין. אולם, ישנם מקרים שבהן ייפוי כח כן ידרוש חתימה, אך לא של עורך דין רגיל אלא של עורך דין נוטריון. סעיף 20 לחוק הנוטריונים העוסק בייפוי כח נוטריוני מציין שני מקרים שבהם נדרשים הצדדים לחתימת נוטריון על ייפוי כח: אם מדובר על ייפוי כח כללי או אם מדובר על ייפוי כח שעניינו הוא עסקאות מקרקעין אשר טעונות רישום בטאבו.

 

מהו ייפוי כח?

חתימה על ייפוי כח מהווה את אחת מהפעולות המשפטיות השכיחות ביותר כיום. במסגרת ייפוי כח מעניק המייפה הרשאה לאדם אחר לפעול בשמן בעניין כזה או אחר. כאמור, לצורך חתימה על ייפוי כח רגיל אין צורך לפנות לעורך דין, אך אם מדובר על ייפוי כח כללי או ייפוי כח לעסקת מקרקעין שטעונה רישום, חובה לפנות לעורך דין נוטריון.

 

מהם שני המקרים שבהם יש צורך לפנות לעורך דין נוטריון לצורך ייפוי כח?

במקרה הראשון כאמור הוא ייפוי כח כללי. במה מדובר? כאשר אדם מעניק למיופה כוחו הרשאה רחבה ומשמעותית לבצע פעולות בשמו. בשל היקף הסמכות המשמעותית שמוענקת למיופה הכח, המחוקק סבר כי חשוב שיפוי כח שכזה יחתם בפני נוטריון. במקרה השני הוא ייפוי כח לצורך עסקת מקרקעין שדורשת רישום בטאבו. מדובר על עסקה בעלת ערך כלכלי משמעותי מאוד ולכן, גם במקרה הזה סבר המחוקק כי ייפוי כח שכזה לא צריך להיחתם ללא נוכחות של עורך דין נוטריון.

 

כיצד בוחרים נוטריון?

בכדי לבחור את הנוטריון הטוב ביותר עבור ייפוי כח נוטריוני, חשוב מאוד לברר איזה עורך דין משמש גם כנוטריון מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יש עליו לא מעט המלצות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניווט בעולם התקשורת מחירים ומעלה
בעידן הדיגיטלי המהיר שלנו, תקשורת היא נשמת החיים של העולם האישי והמקצועי שלנו. בין אם אתה מחפש תוכנית...
קרא עוד »
פבר 22, 2024
עו"ד פלילי מסביר: ההשלכות של רישום פלילי
לצערנו הרב, בשנים האחרונות לא מעט צעירים וצעירות נוטים לזלזל במשמעות של רישום פלילי. הם לא נוטים...
קרא עוד »
אוק 09, 2018
כל היתרונות של ליווי עורך דין רישום קבלנים מול רשם הקבלנים
אם אתם הולכים להגיש בקשה לרישום הקבלנים, מזל טוב, ברגעים אלו אתם למעשה מצטרפים למגרש של הגדולים. תוכלו...
קרא עוד »
ינו 24, 2021