פירוק חברה מרצון – למה זה טוב?

יש לא מעט יתרונות להליך של פירוק חברה מרצון לעשה, המפרק מקבל את כל ההחלטות, מנהל את הפירוק ומסיים את כל העסקים הקשורים מחוץ ופנים החברה. 

אז בדיוק כמו שמקימים עסק חדש, לעיתים גם צריך לפרק אותו אבל לא תמיד יודעים מאיפה להתחיל ואיך לעשות את זה וכאן, בהחלט שחשוב לקרוא תוכן שבסופו תפורק החברה וכך ייעלמו להם גם הקנסות. 

נשמע מוכר? איך מתחילים וכיצד פירוק חברה מרצון יכול להועיל לכל בעל עסק שלא יודעים מאיפה מתחילים ואיך משפרים את איכות החיים? על כך וכל השאר במאמר הבא. 

פירוק מרצון – כל הסיבות 

הדבר הראשון שמדבר על פירוק מרצון רוצה למנוע מבעלי החברות להמשיך ולהגדיל את החובות ולשלם לא מעט עלויות גם אודות הריביות היקרות. כאמור, ההליך של הפירוק יטפל בכל האגרות הפתוחות, הדוחות השנתיים ובסופו של דבר ביטול או מניעה של תביעות בגין חובות עתידיים. 

כמו כן, כאשר קיימים חובות מהסוג הנ"ל לא רק שזה יכול לעלות בעלויות יקרות יותר אלא לייצר סנקציה אחת או יותר לרבות עיקולים ובעיות גדולות יותר. 

איך מפרקים מרצון? 

מרגע שהמפרק יקבל את האישור וייכנס לתפקיד, הוא יקבל את כל ההחלטות ויניע את ההליך על כל משתמע מכך. 

כמו כן במסגרת התפקידים שלו יפרסם המפרק את הידיעה על האסיפה וכך גם יעביר הודעה לרשם החברות זאת בכדי להציג בישיבה מיוחדת של בעל המניות את כל המידע שבוצע או יבוצע. 

המפרק יבהיר על כל פעולה ופעולה ובסיום ההליך יספק מידע מהימן שאכן מציין כי החובות לרבות הנכסים התאזנו. 

בנוסף ימציא המפרק את כל האישורים המבוקשים מול הרשם של החברות וכן אישור לגבי דין ודברים שהתרחשו בישיבה מול בעל המניות. 

אולי יעניין אותך גם הסדר חובות

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »