זכויות של נפגעי עבירה במשפט הפלילי

מהם הזכויות של נפגעי עבירה במשפט הפלילי

 

אז מהם הזכויות של נפגעי עבירה במשפט הפלילי? על עבריינים, קודם כל לשלם את חובם לחברה בגין פשעם, כך שזה יכול להיראות כאילו אין להם זכויות, אבל יש להם. לפושעים יש גם זכות לעורך דין, ואם הם מואשמים, הרי שיש להם את הזכות לערער באמצעות עורך דין פלילי בצפון.

עונשים אזרחיים בגין תאונת פגע וברח 

באשר ליכולתו של אדם להגיש כתב אישום פלילי נגד מבצע העבירה של "פגע וברח", קורבן של תאונת פגע וברח עשוי להיות גם עונשים אזרחיים כנגד נהג בגין הנזק שהוא חווה. 

דבר זה יכול לכלול איבוד יכולת לכלכל את ביתו, כאב וסבל ופגיעה ברכוש. במדינות רבות, הקורבנות עשויים לחפש פיצויים עונשיים, שנועדו להעניש את העבריין בגין התנהגות מכוונת או פזיזה. 

נזקי העונש, אינם מבוססים על כמות הכסף שהפסיד הקורבן בהתמודדות עם התאונה, אלא על סכום הכסף הנדרש, בכדי להעניש את הנהג בגין מעשים בלתי חוקיים אותם ביצע. אם נהג מראה חוסר חרטה, נזקי העונש יכולים להיות משמעותיים למדי.

אחריות הנהג בתאונות 

כאשר נהג מעורב בתאונה, חוק המדינה מטיל על הנהג אחריות משפטית מסוימת על מנת להבטיח כי הטיפול בתאונה יהיה תקין. נהג עשוי להידרש לנקוט במספר צעדים חשובים לפני שהוא עוזב את מקום התאונה ואלו כוללים:

  • עצירת הרכב והעברתו למקום בטוח
  • הערכת הנזק שנגרם לכל הנכסים או האנשים המעורבים (קראו על נפגעי עבירה)
  • החלפת מידע ליצירת קשר הכרחי
  • פינוי לעזרה רפואית אם מישהו נפגע
  • התקשרות עם המשטרה, במידת הצורך

גם כשמדובר בתאונה ברכבים לא מאוכלסים או ברכוש אחר שאין להם בעלים ברורים, על הנהג לעשות מאמץ סביר לזהות את הבעלים וליידע אותו או אותה על המקרה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »