רשלנות בבית החולים

סוגי רשלנות בבית החולים

אם אתם עוקבים אחרי אתרי החדשות, אתם בוודאי יודעים כי מקרים של רשלנות רפואית אינם מעטים. רשלנות כזאת עלולה להתרחש בקופת החולים, בטיפול פרטי, בעת ניתוח פלסטי, בביצוע פרוצדורה רפואית, ובעצם – בכל מקום בו ניתן טיפול ללא נקיטת תשומת הלב או הזהירות הדרושה.

בארץ ובעולם, מדווחים בכל יום על תביעות ענק שהוגשו נגד בתי חולים, בעוד שהתביעות מגוונות וכוללות רצון לקבל פיצוי כספי הולם מהמוסד המטפל. זאת עקב נזק פיזי או נפשי שנגרם למטופל על ידי המוסד.

תביעת רשלנות רפואית

במדינת ישראל, זינקה כמות מקרי הרשלנות בצורה חדה בעשור האחרון, בעוד שמספר התביעות שהוגשו נגד גופי בריאות ומוסדות בריאות, עלה בשנים האחרונות  מ1,184 תביעות, עד ל 1,532 תביעות בשנת 2017. בכך פיצו מוסדות בריאות מטופלים, בסכומים של יותר מ138 מיליון שקלים! כדי לדעת יותר על הנושא, תוכלו לגלוש באתר של אלמוג שפירא, בו יש המון מידע על רשלנות רפואית, מאמרים מקצועיים וטיפים.

אילו סוגי רשלנות רפואית בבית חולים ישנם? הנה רשימה והסברים:

רשלנות בניתוח

בבתי החולים בכל רחבי הארץ, מתבצעים בכל יום מגוון ניתוחים, חלקם מסובכים כמו ניתוח לב פתוח, וחלקן מסתכמים בפרוצדורות קלות כמו הסרת גידול או ציסטות, ניתוחים שיקומיים, ניתוחי שבר ועוד.

במקרים בהם הניתוח לא התבצע כהלכה, כמו במקרים בהם חל שיבוש בהרדמה הכללית שיכול להוביל לנכות, שיתוק מוחין או מוות. במקרים של שכחת אביזר ניתוחי בגוף מטופל שהובילה לזיהום. ניתוח בו לא הוסבר למטופל אודות הפרוצדורה, או שלא ניתנה הסכמה מדעת להליך כזה או אחר – מדובר ברשלנות רפואית.

 רשלנות בבית החולים

רשלנות בניתוח פלסטי

ניתוחים פלסטיים הפכו בשנים האחרונות לדבר של "מה בכך", בעוד שבשל הקדמה והטכנולוגיה: ניתן לבצע תהליך כירורגי פשוט, וללא סיבוכים. ובכל זאת, ישנם בארץ ובעולם לא מעט מקרים של רשלנות בניתוח פלסטי. תהליך זה יכול להשתבש עקב הרדמה שלא נעשתה כהלכה, רופא מנתח שטעה בעת ביצוע הפרוצדורה, גרימת נזק לאיברים מחוסר תשומת לב, ושאר תקלות שעלולות להתרחש בעת ניתוח כזה.

רשלנות בלידה

אחת מעילות לתביעה שנחשבות השכיחות ביותר, הן כאלה שקשורות להריון ולידה. בבתי חולים בכל רחבי הארץ, מתקיימות בכל שעה לידות מסוגים שונים, בעוד שמדובר בלידות במגוון שיטות כמו בעזרת ניתוח קיסרי, לידה מכשירנית, לידת וואקום, לידה מוקדמת, וכל סוג אחר של לידה.

במקרים בהם התרחשה התעלמות מטענות יולדת, העדר תשומת לב למצוקת העובר, בחירה בלידה לא מתאימה, העדר אספקת חמצן ליילוד ועוד – ייתכנו מקרים קשים של רשלנות, שאף יולידו נזקים של נכות, עיוורון, ואפילו מוות( חלילה!) של האם או של היילוד.

מרשם לא תקין

אם אושפזתם בבית החולים וניתן לכם מרשם לא נכון על ידי הרופא, ייתכן ומדובר ברשלנות רפואית. במקרים כאלה של מתן טיפול תרופתי שמסב נזק לבריאות או החמרה במחלה, יש לבדוק את הסיכוי לקבל פיצוי.

העדר אבחנה

גם היעדר אבחנה נכונה, כמו למשל העדר מתן תשומת לב לכאבים, או העדר ביצוע כל הבדיקות לשלילה או לאישור של מצב רפואי – עלולים להוביל לרשלנות. בשל כל אלה,  חשוב להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום הרשלנות הרפואית, ומתוך כך להבין את סוג ההתרשלות, ואת הסיכויים לתבוע  את האחראיים, ואף לנצח בתביעה מסוג זה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »