מהי תביעת נזיקין?

תביעת נזיקין

המשפט האזרחי מתחלק למספר קטגוריות שונות שכל אחת מהן כוללת מקרים שונים. מצבים בהם אדם ניזוק כתוצאה מגורם כלשהו, עשוי להביא לכך שהוא יוכל לתבוע את המזיק ולקבל בגין כך פיצויים. ואכן, כאשר אדם מגלה כי הוא מתמודד בסיטואציה בה הוא ניזוק, הוא יוכל במקרים מסוימים להגיש תביעות נזיקין כדי לקבל את הסכומים שמגיעים לו כחוק.

אילו מקרים מוגדרים כנזיקין?

כל מצב בו נגרם לאדם נזק כתוצאה ממעשה של מישהו אחר יכול להיות מתאים להגדרה של תביעות נזיקין. בין היתר כלולים המצבים הבאים:

  • נזיקין בגין תאונת עבודה – עובד שנפגע במקום העבודה (ראו לדוגמא תאונות עבודה בדרך לעבודה) וניזוק מכך יכול להגיש תביעות נזיקין בגין תאונות עבודה. את התביעה מגישים מול הביטוח הלאומי וכן מול חברת הביטוח שמבטחת את המעסיק. הפיצוי הביטוחי נועד לתת בסיס כלכלי לעובד בתקופה בה הוא אינו יכול לעבוד בגין הפגיעה. כמו כן היא תיתן לו כלים שיעזרו לו לחזור למעגל העבודה.
  • נזיקין בגין רשלנות רפואית – מצבים בהם אדם ניזוק כתוצאה מטיפול רפואי לקוי. כזה שלא הביא את התועלת הרצויה אלא גרם לנזקים. במידה ומטופל מגלה כי הטיפול או האבחון הובילו לנזק רפואי יהיה עליו להגיש תביעות נזיקין. וזאת כדי לקבל את הזכויות שמגיעות לו.
  • נזקים כתוצאה מתאונת דרכים – גם תאונת דרכים גורמת לנזקים חמורים לכלי הרכב וכן לנוסעים. ולכן הניזוק יוכל להגיש תביעות נזיקין כדי לקבל את כל מה שמגיע לו מחברת הביטוח.

להיות מלווים עם גורם מקצועי

במקרים רבים אנשים מנסים לעשות בכוחות עצמם תהליכים שונים, אך הם עלולים למצוא את עצמם בהספד משמעותי. כיוון שכאשר מתנהלים באופן עצמי מול חברות ביטוח ענקיות או מול הביטוח הלאומי, עלולים להפסיד חלק נכבד מהזכויות. כאשר עו"ד מומחה כמו באתר הזה בתחום מייצג את הלקוח הוא עתיד לקבל את מקסימום הפיצויים שמגיעים לו כחוק. לכן לא נכון לנסות לפעול באופן עצמי, כי הייצוג המקצועי בתביעות נזיקין הוא חשוב ומועיל במידה רבה. כמו כן יש להזכיר כי חשוב לבחור עורך דין בעל מומחיות בתחום הספציפי כדי לקבל מענה הולם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו"ד לתביעות ביטוח – איך תעברו את התביעה בקלות?
תביעה נגד חברת הביטוח אינה תביעה פשוטה ולכן יש לשכור עורך דין שמתמקצע בתחום זה ומכיר אותו באופן...
קרא עוד »
יונ 24, 2020
רשלנות רפואית – מה חשוב לדעת בנושא
אחד המקרים הקשים ביותר איתו אנחנו נאלצים להתמודד בעת טיפול רפואי כזה או אחר, לצערנו, הוא מקרה של...
קרא עוד »
פבר 23, 2021
עורך דין תאונות עבודה בחיפה – איך למצוא עו"ד מומלץ?
לתאונות עבודה יכולות להיות השלכות הרסניות על העובדים, ולהשפיע על רווחתם הפיזית, היציבות הכלכלית...
קרא עוד »
יול 19, 2023