ההשלכות של רישום פלילי

עו"ד פלילי מסביר: ההשלכות של רישום פלילי

לצערנו הרב, בשנים האחרונות לא מעט צעירים וצעירות נוטים לזלזל במשמעות של רישום פלילי. הם לא נוטים לחשוב צעד אחד קדימה, כיצד זה יכול להשפיע על החיים שלהם, כיצד זה יכול לשנות את כל המסלול שלהם ולהוביל אותם אל נקודה מאוד לא טובה. לא מעט אנשים שהתחילו בדרך הזאת, מצאו את עצמם מהר מאוד מתדרדרים אל מקומות מהם כבר לא יכלו לקום.

אומנם בציבוריות הישראלית נדמה, לא פעם, שאנשים שהם עבריינים או כאלה שיש להם רישום פלילי, הם משהו מיוחד, זוכים לכבוד ופרסום. אך זה מוטעה, שכן גם אם יש להם את כל זה, הם נמצאים במצב הרבה פחות טוב מאנשים שהולכים בדרך הישר ומעולם לא הגיעו למצב בו הם צריכים להתמודד עם רישום פלילי או כל עניין אחר עם המשטרה.

מה ההשלכות של רישום פלילי? קראו בהרחבה באתר 7law – בקצרה, זה נע על פי הגילאים וזה נע על פי המצב. אך באופן עקרוני, אדם שיש לו רישום פלילי, יתקשה מאוד למצוא עבודה, לא יוכל ליהנות מאפשרות להגיש מועמדות בלא מעט ארגונים וחברות, בוודאי שלא בארגונים שקשורים לביטחון המדינה, במקרים רבים הוא גם לא יוכל להגיש מועמדות לעבודה עם ילדים, קשישים, ואוכלוסיות אחרות, למעשה חלק גדול מהאפשרויות שעומדות בפני כל אחד, פשוט ייסגרו בפניו.

לכך יש להוסיף, שהחברה באופן כללי, לא בהכרח מקבלת אנשים שיש להם רישום פלילי. אומנם הם זוכים לפרסום בתקשורת וכדומה, אך הרבה פעמים בלא מעט מקומות, אנחנו נראה, שאם אדם כזה או אחר יש לו רישום פלילי, אנשים מתרחקים ממנו, במקרים מסוימים אפילו עושים הכל בשביל למנוע ממנו להתגורר בשכונה שלהם, זאת בשביל שהוא לא יגרום לאי נעימות או גרוע מכך.

אומנם הרישום יכול להימחק אחרי מספר שנים, אך עדיין זה ידרוש להתמודד עם הסיטואציה ועם תוצאות המעשה. לכן, מוטב לא להגיע בכלל למצב כזה, מומלץ לשמור על דרך הישר ולא לאתגר את עצמנו עם סיטואציה שיכולה להיות מאוד בעייתית ובעלת השלכות לא פשוטות על חיינו ועתידנו.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »