עו"ד פלילי מסביר: ההשלכות של רישום פלילי

ההשלכות של רישום פלילי

לצערנו הרב, בשנים האחרונות לא מעט צעירים וצעירות נוטים לזלזל במשמעות של רישום פלילי. הם לא נוטים לחשוב צעד אחד קדימה, כיצד זה יכול להשפיע על החיים שלהם, כיצד זה יכול לשנות את כל המסלול שלהם ולהוביל אותם אל נקודה מאוד לא טובה. לא מעט אנשים שהתחילו בדרך הזאת, מצאו את עצמם מהר מאוד מתדרדרים אל מקומות מהם כבר לא יכלו לקום.

אומנם בציבוריות הישראלית נדמה, לא פעם, שאנשים שהם עבריינים או כאלה שיש להם רישום פלילי, הם משהו מיוחד, זוכים לכבוד ופרסום. אך זה מוטעה, שכן גם אם יש להם את כל זה, הם נמצאים במצב הרבה פחות טוב מאנשים שהולכים בדרך הישר ומעולם לא הגיעו למצב בו הם צריכים להתמודד עם רישום פלילי או כל עניין אחר עם המשטרה.

מה ההשלכות של רישום פלילי? קראו בהרחבה באתר 7law – בקצרה, זה נע על פי הגילאים וזה נע על פי המצב. אך באופן עקרוני, אדם שיש לו רישום פלילי, יתקשה מאוד למצוא עבודה, לא יוכל ליהנות מאפשרות להגיש מועמדות בלא מעט ארגונים וחברות, בוודאי שלא בארגונים שקשורים לביטחון המדינה, במקרים רבים הוא גם לא יוכל להגיש מועמדות לעבודה עם ילדים, קשישים, ואוכלוסיות אחרות, למעשה חלק גדול מהאפשרויות שעומדות בפני כל אחד, פשוט ייסגרו בפניו.

לכך יש להוסיף, שהחברה באופן כללי, לא בהכרח מקבלת אנשים שיש להם רישום פלילי. אומנם הם זוכים לפרסום בתקשורת וכדומה, אך הרבה פעמים בלא מעט מקומות, אנחנו נראה, שאם אדם כזה או אחר יש לו רישום פלילי, אנשים מתרחקים ממנו, במקרים מסוימים אפילו עושים הכל בשביל למנוע ממנו להתגורר בשכונה שלהם, זאת בשביל שהוא לא יגרום לאי נעימות או גרוע מכך.

אומנם הרישום יכול להימחק אחרי מספר שנים, אך עדיין זה ידרוש להתמודד עם הסיטואציה ועם תוצאות המעשה. לכן, מוטב לא להגיע בכלל למצב כזה, מומלץ לשמור על דרך הישר ולא לאתגר את עצמנו עם סיטואציה שיכולה להיות מאוד בעייתית ובעלת השלכות לא פשוטות על חיינו ועתידנו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעה ייצוגית/הגשת תביעה ייצוגית
תביעה ייצוגית היא כל תביעה שיש בה כמה משתתפים שתובעים גוף מסוים ומעוניינים להכיל עליו את התביעה...
קרא עוד »
יונ 29, 2020
מי יכול להוציא דרכון פורטוגלי
כל אדם שמעוניין לקבל דרכון פורטוגלי, רשאי לעשות זאת מול הגורמים הרלוונטיים להנפקת דרכון נחשק זה. ולמי...
קרא עוד »
אוג 08, 2020
עו"ד שחר ולר – כיצד בוחרים עורך דין בצורה נכונה
על מנת לבחור עורך דין בצורה נכונה, בין אם מדובר באיש מקצוע שאנחנו רוצים לשכור לצרכים אישיים, פרטיים,...
קרא עוד »
פבר 28, 2020