חוק חדלות פירעון

חוק חדלות פירעון

פשיטת רגל היא לא דבר נעים ובוודאי שלא הדבר הראשון שחושבים עליו כשפותחים עסק. אולי בתת מודע חושבים על האפשרות שהעסק לא יצליח, לא ירוויח ואולי יהיה צורך לסגור את העסק אבל ודאי שלא מנסים לדמיין מצב שבו בעל העסק יכנס לחובות גדולים שיתקשה לצאת מהם ובהמשך שנים יצטרך לשלם את החובות הללו רק כדי להרוויח את החיים שלו מחדש. לפחות יש לו את ההזדמנות לעשות את זה באמצעות חוק חדלות פירעון החדש כיוון שאילולא החוק הזה הוא היה יכול להגיע למקומות אחרים לגמרי.

מהו חוק חדלות פירעון?

חוק זה מיועד לסייע לאנשים פרטיים ו/או בעלי עסקים שהגיע למצב שבו הם לא יכולים לעמוד בהוצאות החודשיות וסך החובות שלהם עולה משמעותית על סך הנכסים שלהם. במקרה כזה יגיש אותו אדם בקשה לחדלות פירעון ובמידה ויהיה זכאי לכך ימונה אדם מטעם המערכת המשפטית שילווה את התהליך. אותו נאמן יגבש את התוכנית לשיקום כלכלי של החייב, ינהל את קופת הנושים ויפעל לטובת קיום צו שיקום כלכלי. צו זה מיועד לשמור על כבודו של החייב ומצד שני להגן גם על הנושים ולמזער את הנזקים ככל שניתן.

מדוע קיים חוק זה?

בחברה מאורגנת ומסודרת בה אנו חיים הדברה האחרון שהציבור צריך זה כמות גדולה של אנשים שיהוו נטל על החברה והכלכלה בה. על כן החוק לחדלות פירעון מאפשר לאנשים לזכות בהזדמנות שנייה תוך שהם ממלאים אחר קיום תכנית שיקום כלכלית אחראית. החובות ישולמו בחלקם באמצעות סכום שיפקיד כל חודש במשך 3 שנים אותו חייב. הכסף ילך לקופת הנושים ומשם יפוזר לנושים השונים בהתאם ליחס החוב המגיע להם. לאחר 3 שנים של התנהלות כלכלית נכונה ותשלום סדיר לנושים בית המשפט צפוי להעניק הפטר אשר יזכה את החייב מיתרת חובותיו ויאפשר לו להרוויח את חייו מחדש. בית המשפט יעניק אישור זה רק אם יאמין שאותו אדם נקלע למצב זה בתמימות ולא לקח סיכונים מיותרים מתוך ידיעה שיוכל לנצח חוק זה במידת הצורך.

ליווי עורך דין מקצועי בתחום

כדי לצלוח את התהליך, להתנהל בצורה מקצועית ומוצלחת מול הממונה, רשויות המיסים, המערכת המשפטית והנושים יש הצורך להיעזר בעו"ד מקצועי ומוסמך שילווה אתכם בתהליך. עורך דין גלעד נרקיס מתמחה בפשיטות רגל, הסדרי חובות ועוד. צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס CCSK – כל מה שחשוב לדעת
קורסים לאבטחת מידע ברמת המכללה מועברים בדרך כלל על ידי פרופסורים. עם זאת, קורסים אלו לא תמיד...
קרא עוד »
אוג 14, 2022
מהי עבירת טוהר המידות ומה העונש הקבוע בחוק
משמעותו של "טוהר המידות" בחוק מבקר המדינה המושג "טוהר המידות" כמושג של האתיקה המעשית, המורה על תכונה...
קרא עוד »
פבר 22, 2019
הסכם ממון עם משכנתא – טיפים חשובים
כשאחד מבני הזוג מגיע למערכת הזוגית עם דירה בבעלותו, זו יכולה להיות הקלה גדולה אבל מה קורה כשחלילה...
קרא עוד »
יונ 22, 2021