אימות חתימה על תצהירים עו"ד – מה זה ולמה זה חשוב?

לא פעם אנחנו שומעים על הצורך במקרים מסוימים להציג תצהירים בחתימתנו בעדות של עורך דין ובחתימתם על מנת לאמת שאכן התצהיר הוא אמיתי. כך זה נהוג במקרים בהם מוגשים תצהירים מסוימים לבית משפט בהליכים משפטיים שונים, כך זה נהוג במהלך חקירות מסוימות, הליכי גישור ובוררות וכן בהליכים נוספים. 

תצהירים הם למעשה סוג של גביית עדות מגורם מסוים אשר מתבצעת לא בהליך רגיל, כאשר על מנת לוודא שאכן התצהיר הוא אמיתי ומי שסיפק את המידע הוא גורם מסוים, אמיתי ולא בדוי, אזי שעליו לחתום על התצהיר בחתימתו. לאחר מכן, עורך דין יספק אימות לחתימה (קראו בהרחבה על אימות חתימה עו"ד) ובכך יאשר שאכן התצהיר הוא אמיתי לגמרי ואפשר לקבל אותו. במידה ויתגלה שתצהיר איננו אמיתי, אז ייבחן האם עורך הדין ידע על כך או שמא הגורם שסיפק אותו רימה. 

צריך לציין, תצהירים יכולים לשמש כמסמך משפטי לכל דבר. לכן יש להם משמעות רבה. למשל, אם אנחנו מוזמנים להגיש תצהיר לצורך חקירה מסוימת, הרי שאפשרי ויעשה שימוש בתצהיר מה שכמובן יוביל למהלכים נוספים לאחר מכן.

מה חשיבותו של עורך דין בתהליך?

ראשית, הוא אמון כאמור על אימות התצהיר, תצהיר רישוי עסקים למשל, מה שמחייב אותו לחתום עליו, זה מלמד שהתצהיר אמיתי לגמרי. במובנים מסוימים, הוא שם על הכף את הרזומה המקצועי שלו. אם יתברר שהאימות איננו נכון, אזי שגם המוניטין שלו עלול להיפגע. 

שנית, אם אדם מסוים מגיש תצהיר ועורך דינו חותם על כך שהתצהיר אמיתי, הרי שאם יתברר שלא, אז ייתכן מאוד שתיפתח חקירה כנגד עורך הדין, בחשד שהוא היה מעורב בכך. לכן חשוב שהוא יוודא שאכן התצהיר ומה שמצוין בו אמיתי לגמרי. 

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »