עו

עו"ד לנזקי מחלת הגזזת

מחלת הגזזת הינה מחלה שהיתה מאוד נפוצה בארץ בתחילת המאה ה- 20. מדובר על מחלת עור הנגרמת כתוצאה מפטרייה, היא נחשבת למדבקת ביותר והיא מוכרת לאנושות מזה מאות שנים. עם קום המדינה התחילו להגיע לארץ עולים שחלו במחלה, דבר שגרם למשרד הבריאות לטפל בהם באמצעות הקרנות רנטגן. הטיפול גרם ללא מעט אנשים להתפתחות של מחלת הסרטן או לגידולים שפירים, ונעשו מחקרים רבים שקישרו בין הטיפול לבין הופעת המחלה. כתוצאה מכך, המדינה הכירה בנפגעי טיפולי הרנטגן נגד מחלת הגזזת, ואף חוקק חוק הפיצויים לנפגעי גזזת. החוק קובע כי כל אדם שעבר את הטיפולים האלו מטעם המדינה בין השנים 1946 – 1960, זכאי לקבל פיצוי עקב הנזקים שנגרמו לו.

עו"ד לנזקי מחלת הגזזת – כדאי להכיר

כאמור, לא מעט אנשים שעלו לארץ בשנות ה- 50 וה- 60 סבלו ממחלת הגזזת. הטיפול שהוענק להם על ידי המדינה הצעירה, גרם להוות לנזקים כבדים לטווח הרחוק. החוק קובע כי אנשים אלו יכולים לתבוע פיצויים מהמדינה, אך על מנת לעשות זאת, כדאי להתייעץ עם עו"ד לנזקי מחלת הגזזת. רק עורך דין נזיקין שמגיע מהתחום, יכיר את התקנות והנהלים הרלוונטיים ויוכל לסייע לכם לקבל את כספי הפיצויים המקסימליים. כמו כן, כדאי לדעת כי במידה ונפגעי טיפולי ההקרנות כבר נפטרו, בני משפחתם זכאים לקבל את הפיצוי בשמם. כמובן שמדובר על תהליך בירוקרטי לא פשוט, ולכן לא מומלץ לגשת אליו ללא מומחה בתחום. גובה הפיצויים שהמדינה משלמת תלוי בהיקף הנכות של הנפגע ובקשר בין המחלה שלו לבין טיפולי ההקרנות. למשל, הנפגע יכול לקבל מענק חד פעמי של 1,590 ₪ עבור כל אחוז נכות שנקבעה לו, במידה ואחוז הנכות אינו עולה על 39%.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »