סיבות לגירושין

האם צריכות להיות סיבות לגירושין?

לצערנו, ישנם מקרי גירושין רבים מאוד בארץ. האם חייבות להיות סיבות לגירושין? התשובה היא שכן. זוג לא מחליט סתם להתגרש. לפעמים הסיבות יהיו מוצדקות- ולפעמים לא. לפעמים הסיבות יהיו גלויות, ולפעמים לא.

ר' עקיבא: "אפילו מצא אישה אחרת ממנה":

הדיון על אילו סיבות מתגרשים, מופיע כבר במקורות היהודיים. במשנה מביאים החכמים סיבות מדוע בעל ייתן גט לאשתו. ר' עקיבא הוסיף: "אפילו מצא אישה אחרת טובה ממנה". כלומר: ברגע שאין משיכה, והבעל מחפש אהבה במקומות אחרים. כיום- זוגות רבים מתגרשים בגלל חוסר חיבה ואהבה.

לפעמים, ישנן סיבות רפואיות או נפשיות:

בית הדין הרבני יקל במקרים בהם בקשת הגט נעשית בגלל סיבה רפואית- מחלה של אחד מבני הזוג. בית הדין יקל עוד יותר במקרה בו בני הזוג נמצאים ביחד בהליך גירושין, בגלל מחלה נפשית של אחד מבני הזוג.

מקרים בהם חובה לתת גט:

ישנם מקרים בהם בית הדין הרבני יחייב את הבעל לתת גט. כמו למשל: במקרי בגידה. ישנם מקרים אחרים בהם יתגלה שהזוג היה מלכתחילה פסולי חיתון. כמו: כהן וגרושה, ממזר. במקרים אלו, יחויב הבעל לתת גט לאישה.

במקרים בהם יש אלימות במשפחה והבעל מתנהג באלימות כלפי אשתו וילדיו, יפעיל בית הדין הרבני את מלוא הסנקציות העומדות לרשותו, על מנת לגרום לבעל לתת גט לאשתו.

לפי בתי המשפט לענייני משפחה- אין סיבות לגירושין:

תהליך גירושין בבית המשפט לענייני משפחה, שונה מהתהליך בבית הדין הרבני. לפי בית המשפט לענייני משפחה, לא חייבת להיות סיבה לגירושין. מספיק אי ההתאמה בין בני הזוג. לכן, פעמים רבות מתחילים בני הזוג את תהליך הגירושין בפנייה לבית הדין לענייני משפחה בתביעה לקבלת גט.

צריך להביא סיבה לבית הדין הרבני:

בית הדין הרבני, לא ייתן סתם גט. כאשר בית הדין הרבני איננו משוכנע שיש סיבה מוצדקת לגירושין, ינסה בית הדין הרבני להפנות את הזוג להליך קצר של ניסיון להביא שלום בין בני הזוג. יהיו מקרים, בהם בית הדין יחייב את בני הזוג להיפגש עם יועץ נישואין, כדי לשקול שוב את ההחלטה להתגרש.

המידע באדיבות אתר https://www.lawlife.co.il/

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »