האם צריכות להיות סיבות לגירושין?

סיבות לגירושין

לצערנו, ישנם מקרי גירושין רבים מאוד בארץ. האם חייבות להיות סיבות לגירושין? התשובה היא שכן. זוג לא מחליט סתם להתגרש. לפעמים הסיבות יהיו מוצדקות- ולפעמים לא. לפעמים הסיבות יהיו גלויות, ולפעמים לא.

ר' עקיבא: "אפילו מצא אישה אחרת ממנה":

הדיון על אילו סיבות מתגרשים, מופיע כבר במקורות היהודיים. במשנה מביאים החכמים סיבות מדוע בעל ייתן גט לאשתו. ר' עקיבא הוסיף: "אפילו מצא אישה אחרת טובה ממנה". כלומר: ברגע שאין משיכה, והבעל מחפש אהבה במקומות אחרים. כיום- זוגות רבים מתגרשים בגלל חוסר חיבה ואהבה.

לפעמים, ישנן סיבות רפואיות או נפשיות:

בית הדין הרבני יקל במקרים בהם בקשת הגט נעשית בגלל סיבה רפואית- מחלה של אחד מבני הזוג. בית הדין יקל עוד יותר במקרה בו בני הזוג נמצאים ביחד בהליך גירושין, בגלל מחלה נפשית של אחד מבני הזוג.

מקרים בהם חובה לתת גט:

ישנם מקרים בהם בית הדין הרבני יחייב את הבעל לתת גט. כמו למשל: במקרי בגידה. ישנם מקרים אחרים בהם יתגלה שהזוג היה מלכתחילה פסולי חיתון. כמו: כהן וגרושה, ממזר. במקרים אלו, יחויב הבעל לתת גט לאישה.

במקרים בהם יש אלימות במשפחה והבעל מתנהג באלימות כלפי אשתו וילדיו, יפעיל בית הדין הרבני את מלוא הסנקציות העומדות לרשותו, על מנת לגרום לבעל לתת גט לאשתו.

לפי בתי המשפט לענייני משפחה- אין סיבות לגירושין:

תהליך גירושין בבית המשפט לענייני משפחה, שונה מהתהליך בבית הדין הרבני. לפי בית המשפט לענייני משפחה, לא חייבת להיות סיבה לגירושין. מספיק אי ההתאמה בין בני הזוג. לכן, פעמים רבות מתחילים בני הזוג את תהליך הגירושין בפנייה לבית הדין לענייני משפחה בתביעה לקבלת גט.

צריך להביא סיבה לבית הדין הרבני:

בית הדין הרבני, לא ייתן סתם גט. כאשר בית הדין הרבני איננו משוכנע שיש סיבה מוצדקת לגירושין, ינסה בית הדין הרבני להפנות את הזוג להליך קצר של ניסיון להביא שלום בין בני הזוג. יהיו מקרים, בהם בית הדין יחייב את בני הזוג להיפגש עם יועץ נישואין, כדי לשקול שוב את ההחלטה להתגרש.

המידע באדיבות אתר https://www.lawlife.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו"ד תעבורה באשדוד
אם אתם מוצאים את עצמכם זקוקים לשירות של עו"ד תעבורה באשדוד, אל תחפשו רחוק יותר. עורכי הדין המנוסים...
קרא עוד »
מאי 17, 2023
מה תפקידו של עורך דין משרד הביטחון?
עורך דין ממלא תפקיד חשוב בייצוג אנשים מול גופים גדולים, במטרה לקבל פיצויים, להגיש תלונות ולממש...
קרא עוד »
יול 19, 2021
עורך דין נפגעי עבירה
המונח "קורבן עבירה" מתייחס לכל אדם שנפגע מביצוע פשע, לרבות מי שנפצע או נהרג וכן מי שסובל מאובדן רכוש או...
קרא עוד »
מאי 24, 2023