כללים להתנהגות נכונה בכביש לנהג חדש

איך מקבלים פיצוי בגין תאונת דרכים?

כל נהג חדש שרוצה לשמור על הבטיחות שלו ושל שאר הנהגים, צריך להתייחס בכובד ראש לדרך שבה הוא בוחר לנהוג. אם אתם נהגים חדשים ואינכם בטוחים לגבי ההתנהלות הכללית שלכם בכביש, אז לאורך המאמר הזה נשתף אתכם בכללים בסיסיים שיעזרו לכם להבין טוב יותר מה אתם יכולים לעשות.

הכלל החשוב ביותר שצריך לעמוד לנגד עיניכם הוא נהיגה בטוחה וזהירה. אל תהיו פזיזים על הכביש ותבינו שמדובר פה בחיים שלכם ושל אחרים, ובוודאי שלא יהיה כדאי לכם לשחק בהם.

  • תמיד תהיו עם העיניים על הכביש – אל תסירו את העיניים שלכם מהכביש בכדי לשחק עם הטלפון או כל הסחת דעת אחרת. תמיד תתרכזו במה שקורה בכביש וכך תוכלו להגדיל משמעותית את הסיכוי שלכם לנסוע בצורה בטוחה על הכביש.
  • תעקבו אחרי חוקי התנועה – תתייחסו בכובד ראש לכל חוקי התנועה ותנהגו אך ורק לפיהם. לא רק שכך אתם שומרים על החוק ונמנעים מהסתבכות עם החוק, אלא שאתם גם שומרים על החיים שלכם ושל אחרים.
  • תנהגו רק במקום שבו אתם בטוחים – אם אתם מרגישים לא בטוחים לנסוע בכבישים בינעירוניים אז יהיה כדאי לכם לוותר על הניסיונות לעשות זאת. תנהגו אך ורק בכבישים שאתם מרגישים בהם בנוח וחושבים שתוכלו לתפקד על הצד הטוב ביותר.

לפני שאתם עולים על הכביש בתור נהגים חדשים, תתייחסו לכללים והטיפים שהזכרנו לעיל, שכן הם עשויים לעזור לכם ולאפשר לכם להיות הרבה יותר מרוצים בכל הנוגע לדרך שבה אתם מתנהלים על הכביש. זה ללא ספק משהו שיוכל לשנות את כל התפיסה שלכם בסופו של דבר. אל תזלזלו בכך.

לאחר שתצברו יותר ניסיון על הכביש, אתם תוכלו להרגיש יותר בנוח כאשר אתם נוהגים וכך גם הכישורים שלכם ישתפרו. כך שאתם צריכים בתחילה לוודא שאתם זהירים במיוחד ושמים דגש על כל פרט. אם תדעו לעשות זאת כמו שצריך, אתם תוכלו לנהוג על הכביש בצורה בטוחה ולא לחשוש שמא אתם מסכנים את עצמכם בכל פעם שאתם עולים על הכביש עם הרכב שלכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיה קורדובה – עורכת דין עצמאית במילוי תפקידה המקצועי
בעל מקצוע מחויב להסתמך בפעילותו רק על החוק. הוא אינו יכול להיכנע לאינטרסים של רשויות, אנשים וארגונים...
קרא עוד »
מאי 31, 2022
עורך דין הגירה – איך הוא יכול לסייע לכם בקידום ההליך?
עורכי דין להגירה יכולים לספק סיוע רב ערך בכל הנוגע לניווט בתהליך ההגירה המורכב והמשתנה ללא הרף. הם...
קרא עוד »
פבר 06, 2023
מהי תביעת לשון הרע
במדינת ישראל קיים חוק חופש הביטוי. חוק זה למעשה מעניק לכל אזרח לומר את אשר על ליבו, וכך להתבטא...
קרא עוד »
אוג 06, 2019