גירושין בהריון

גירושין בהריון – מה זה אומר?

לא פעם זוגות נשואים בוחרים להתגרש באחת הנקודות הכי רגישות בחיים שלהם, בנקודה מאוד לא צפויה בקשר ביניהם, והיא כאשר האישה נמצאת בהריון. באופן טבעי, זוג לא מתכוון להתגרש באופן רגיל, ובטח לא כאשר האישה נכנסת להריון, וילד חדש אמור לבוא לעולם. 

אך ישנם מקרים כאלה, בין אם זה נובע מהבנה שהם לא יכולים להמשיך ולקיים אורח חיים משותף ובין אם זה מסיבות אחרות. לעיתים ההחלטה מתקבלת בהבנה וידידותית ולעיתים בתחושות הרבה יותר קשות, אצל שניהם או אצל אחד/אחת מהם. 

בכל מקרה, מצב של גירושין בהריון הוא לא מצב שכיח אך כן דורש התייחסות ספציפית ייחודית. אומנם עדיין התינוק לא יצא לאוויר העולם, ובכל זאת צריכה התייחסות אליו, בין אם זה בשלב הנוכחי, שלב ההיריון ובין אם זה בשלבים הבאים, קרי אחרי הלידה. חשוב להדגיש, למרות שבני הזוג בחרו להתגרש, עדיין מוטלת על שניהם אחריות כלפי התינוק, עוד בהיותו עובר בבטן אימו. 

כיצד מתייחסים למצב של גירושין בהריון?

כאמור, האחריות של שני בני הזוג איננה שונה ממצב רגיל בו יש להם ילדים. על שני הצדדים לספק את כל הצרכים לעובר ולאחר מכן לתינוק. על פי החוק, התינוק יגדל אצל האם לפחות עד גיל 6. בשלב זה על האב לספק את כל הצרכים של התינוק, כאילו הוא עדיין מקיים משק בית משותף עם האם. אלא אם, היא הסכימה לוותר על כך. 

חשוב להבהיר, האב לא יכול לדרוש מהאם לבצע הפלה אם זה הילד שלו. הוא יכול לטעון לכך שאיננו מכיר בילד, אך אם האימא תחליט להגיש נגדו תביעה ויתברר שהוא אכן האב, אז הוא יהיה חייב למלא את צרכיו באופן מלא. 

היחסים עלו על שרטון ואתם בהריון? כדאי במצב שכזה להתייעץ עם עורך דין גירושין מומלץ

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »