כיצד מוותרים על אזרחות פולנית

אזרחות פולנית

בדרך כלל, כפי שאנחנו יודעים, נהוג לחשוב איך להוציא דרכון זר ובפרט דרכון פולני לא מעט ישראלים מתעסקים בכך, בוחנים את האופציות השונות ומחליטים האם להיכנס לתהליך שכולל גם הוצאות כמובן, מתוך כוונה להוציא אזרחות פולנית, במקביל לאזרחות הישראלית שיש להם. 

עם זאת, ישנם רבים שבוחנים את הדרך ההפוכה, כלומר, איך אפשר לוותר על אזרחות פולנית. מדובר על ישראלים שנולדו בפולין ומחזיקים באזרחות זו ומעוניינים לוותר עליה מסיבות שונות. צריך לציין, ישנם ישראלים רבים (ולא רק הם) שבמשך שנים רבות שלטונות פולין הכריחו אותם לוותר על האזרחות הפולנית, בין היתר אם הם רצו לעזוב את המדינה. כך למשל היה נהוג לא פעם בתקופה המדינה נשלטה על ידי המפלגה הקומוניסטית. 

היום לעומת זאת, המדינה לא יכולה להכריח אף אזרח לוותר על האזרחות, אך יש רבים שבוחרים לעשות זאת בעצמם. כעת השאלה היא, כיצד אפשר לוותר על אזרחות פולנית בצורה נכונה. 

איך ומתי מוותרים על אזרחות פולנית

חשוב לציין, בניגוד למקרים אחרים, מי שמקבל אזרחות פולנית לא חייב לוותר על אזרחות ישראלית. יחד עם זאת, כן קיימת אופציה כזו אם דורשים אזרחות של מדינה אחרת. כלומר, אם אתם מחזיקים בידיכם אזרחות ישראלית ואזרחות פולנית ומעוניינים באזרחות זרה אחרת, אז ייתכן שתידרשו לוותר על האזרחות הפולנית שלכם. 

מעבר לכך, אתם תמיד יכולים לפנות אל הרשויות בפולין ולבקש לוותר על האזרחות מסיבה כזו או אחרת. במקרים כאלו, הרשויות יבחנו את הבקשה ויקבלו אותה, שכן הם לא יכולים להכריח אותם להיות אזרחי פולין. צריך לזכור, מי שמוותר על אזרחות פולנית, לא יוכל ליהנות ממנה ומהזכויות שהיא מספקת לאזרחי פולין, שמתגוררים בה או מחוץ למדינה. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סיבות לגירושין – מתי נכון להתגרש
  זוגות רבים מגיעים להבנה כי הזוגיות שלהם נמצאת במקום בעייתי. אומנם בתחילת הדרך הקשר היה נפלא...
קרא עוד »
אוק 18, 2019
מה מומלץ לעשות כשנפגעים מלשון הרע בפייסבוק
אם אדם נפגע ממצב של לשון הרע בפייסבוק שהוציאו עליו גורמים מסוימים, ישות אינטרנטית או אדם פרטי, יש...
קרא עוד »
ינו 20, 2020
עורך דין הסדרי נושים
עורך הדין הינו אדם העוסק בתחום המשפטי מזה זמן רב. הוא או היא מכירים היטב את החוק ויכולים לעזור לכם...
קרא עוד »
ינו 10, 2023