רישום פטנטים

שלא יגנבו לכם: כך תוציאו פטנט ותגנו על ההמצאה שלכם

יש לכם פטנט, השקעתם הרבה זמן ומאמץ, אבל אתם מפחדים מהדבר הבא, אתם תוציאו אותו לאור, תשווקו אותו בחניות ואז יומיים אחרי תראו באתרים הסיניים חיקויים זולים בעשירית מהמחיר שלכם. 

אז מה עושים? חשוב להבין. יש אנשים שהתפקיד שלהם זה לחפש פטנטים טובים ולחקות אותם ולהוציא אותם במחיר מוזל, כך, הם בעצם רוכבים על ההצלחה של האנשים האחרים שעובדים קשה על הפטנט שלהם.

אמנם בצורה בינלאומית קשה לדעת מי בדיוק חיקה את הפטנט שלכם ובטח שלא תוכלו להזמין אותו למשפט בישראל, זה לא מעשי, כן תוכלו למנוע ממנו מלשווק את המוצר בחנות על פי התנאים והמדיניות של האתרים השונים. 

אז איך מגנים על פטנט? איך אתם יכולים לוודא שלא יגנבו לכם את הרעיון? המשיכו לקרוא כדי לגלות מהו רישום פטנטים.

איך להגן על הפטנט שלכם?

הגנה על פטנטים, הייתה מאז ומעולם מקצוע מעניין שכן הוא נותן לעוסקים בו הצצת עומק ליצירתיות של המין האנושי. 

אמנם כיום הפטנטים הגדולים הם בעיקר טכנולוגיים, זאת משום שכיום הכול נעשה בעזרת טכנולוגיה וכל רעיון, אפילו מכני פשוט, הופך לרעיון טכנולוגי. כלומר, מחברים אותו לעולם הטכנולוגי בצורה כזו או אחרת.

אז כדי להגן על הפטנט שלכם, אתם צריכים להגדיר בצורה משפטית את ההמצאה המדויקת שלכם. למה? כי סביר להניח שיש המצאות דומות ולכם יש איזו שהיא תוספת ייחודית. את אותה תוספת חשוב מאוד להגדיר נכון. למה? משום שאם לא מגדירים נכון, מה שקורה אחר כך זה שאין איך לתבוע את מי שמפר את הפטנט.

לכן, מומלץ לפנות לכץ פרזנטי עורך דין מומחה עם ניסיון בפטנטים כדי שיטפל בהיבט המשפטי.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »