ניכור הורי

ניכור הורי מתייחס כאשר ילד מנוכר מאחד ההורים או משני ההורים. המונח כולל מצבים שבהם נמנע מילד לראות, ליצור קשר או להיות בדרך אחרת עם אחד ההורים או שניהם, מצב כזה כדאי לפנות אל עורך דין ניכור הורי. ניכור הורי הוא צורה קיצונית של סכסוך גירושין. למעשה, אין זה נדיר שילדים יהיו מנוכרים משני ההורים במהלך תקופה זו. מדובר בנושא שנמצא במגמת עלייה בשנים האחרונות בגלל כמה קל לאנשים שנפרדים או מתגרשים לשים את הילדים בתוך הסכסוך.

זה יכול לגרום לילד להיות מסוגר וכועס כלפי הוריו וזה יכול גם להוביל לכך שהילד יהפוך לאלים כלפיהם. ניכור הורי הוא מונח המשמש לעתים קרובות לתיאור מצב שבו הורה אחד משתמש בילדיה ככלי נשק נגד ההורה השני. המונח יכול להתייחס גם למצב שבו הורה אחד מרחיק את ילדיו מההורה השני. יש לכך השלכות מרחיקות לכת על נפשו של הילד.

איך ניכור הורי מתפתח?

זה יכול להיעשות בכוונה או שלא בכוונה. חשוב לציין כי ניכור הורי לא תמיד מוביל להתעללות פיזית או הזנחה. במקרים מסוימים, ניכור הורי יכול להיגרם כתוצאה מגירושים או פרידה, אך הוא יכול להתרחש גם כאשר הורים רבים על הסדרי משמורת. צורה זו של ניכור עשויה להתרחש אפילו כאשר הורה אחד קיבל משמורת בלעדית על ילדיו וההורה השני לא מסוגל להתמודד עם הריחוק מהילד.

לסיכום, הניכור ההורי הוא כאשר הורה או אפוטרופוס מרחיק את ההורה השני מהילד על ידי סירוב לאפשר להם לקיים כל קשר עם ההורה השני שלהם. זה יכול לקרות מסיבות שונות, כמו הורה אחד לא רוצה שהאחר יראה את ילדו, הורה אחד לא רוצה שילדו יהיה בסביבת משפחתו של האחר, או הורה אחד מנסה לשלוט באחר ולתמרן אותו. לטובת הילד פנו כעת לייעוץ של משרד עו"ד וגישור המומחה בנושא זה.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לאהבה אין דת, אבל יש לה דין
כבר שנים רבות שישראל היא מדינה שיש בה רק חוק דתי בכל הקשור לנישואין, כך שכל זוג מתחתן ומתגרש בהתאם לדת...
קרא עוד »
יונ 28, 2022
עו"ד פגיעה מינית – יספק לכם ליווי משפטי
במידה וסבלתם ממקרה של תקיפה מינית אז יהיה חשוב מצדכם לפנות אל שירותיו של עו"ד פגיעה מינית וזאת כדי...
קרא עוד »
אפר 22, 2022
gdpr ישראל
 GDPR – GENERAL DATA PROTECTION REGULA מהווה את רגולציית הגנת הפרטיות האירופאית אשר נכנסה לתוקף ב25 במאי 2018. הגנת...
קרא עוד »
ספט 02, 2020