ניכור הורי

ניכור הורי מתייחס כאשר ילד מנוכר מאחד ההורים או משני ההורים. המונח כולל מצבים שבהם נמנע מילד לראות, ליצור קשר או להיות בדרך אחרת עם אחד ההורים או שניהם, מצב כזה כדאי לפנות אל עורך דין ניכור הורי. ניכור הורי הוא צורה קיצונית של סכסוך גירושין. למעשה, אין זה נדיר שילדים יהיו מנוכרים משני ההורים במהלך תקופה זו. מדובר בנושא שנמצא במגמת עלייה בשנים האחרונות בגלל כמה קל לאנשים שנפרדים או מתגרשים לשים את הילדים בתוך הסכסוך.

זה יכול לגרום לילד להיות מסוגר וכועס כלפי הוריו וזה יכול גם להוביל לכך שהילד יהפוך לאלים כלפיהם. ניכור הורי הוא מונח המשמש לעתים קרובות לתיאור מצב שבו הורה אחד משתמש בילדיה ככלי נשק נגד ההורה השני. המונח יכול להתייחס גם למצב שבו הורה אחד מרחיק את ילדיו מההורה השני. יש לכך השלכות מרחיקות לכת על נפשו של הילד.

איך ניכור הורי מתפתח?

זה יכול להיעשות בכוונה או שלא בכוונה. חשוב לציין כי ניכור הורי לא תמיד מוביל להתעללות פיזית או הזנחה. במקרים מסוימים, ניכור הורי יכול להיגרם כתוצאה מגירושים או פרידה, אך הוא יכול להתרחש גם כאשר הורים רבים על הסדרי משמורת. צורה זו של ניכור עשויה להתרחש אפילו כאשר הורה אחד קיבל משמורת בלעדית על ילדיו וההורה השני לא מסוגל להתמודד עם הריחוק מהילד.

לסיכום, הניכור ההורי הוא כאשר הורה או אפוטרופוס מרחיק את ההורה השני מהילד על ידי סירוב לאפשר להם לקיים כל קשר עם ההורה השני שלהם. זה יכול לקרות מסיבות שונות, כמו הורה אחד לא רוצה שהאחר יראה את ילדו, הורה אחד לא רוצה שילדו יהיה בסביבת משפחתו של האחר, או הורה אחד מנסה לשלוט באחר ולתמרן אותו. לטובת הילד פנו כעת לייעוץ של משרד עו"ד וגישור המומחה בנושא זה.

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »