תביעות סיעוד

תביעות סיעוד

כל אדם יודע שהזקנה איננה דבר שידלג עליו. אדם, חזק, עצמאי ופעיל ככל שיהיה, יכול בגילאים מבוגרים יותר להגיע למצב סיעודי. על כן, לא מעט אנשים בוחרים לבטח את עצמם בביטוח סיעודי אשר מטרתו היא להבטיח להם קצבה כספית שתוכל לסייע להם במקרה שבו הם יגיעו למצב סיעודי (בדקו ביטוח סיעודי השוואה). הביטוח הלאומי מעניק קצבה לכל אדם סיעודי מתוקף העובדה שכל אדם משלם במהלך חייו לביטוח הלאומי סכום כלשהו מדי חודש בחודשו. אך מכיוון שמדובר בקצבה שלא תמיד מספיקה, אין ספק שעל מנת להבטיח עתיד כלכלי של אדם במצב סיעודי כדאי מאוד לבחור בביטוח סיעודי של חברת ביטוח פרטית כלשהי או בביטוח המשלים של קופת החולים שבה הוא חבר.

תביעות סיעוד- במה מדובר?

כאשר מדובר על תביעות סיעוד  מדובר על תביעות אשר אדם המגיע למצב סיעודי יכול לתבוע את חברת הביטוח שבה הוא מבוטח. כלומר, על האדם להוכיח שהוא במצב סיעודי בהתאם לקריטריונים של חברת הביטוח. מצב סיעודי איננו מצב אשר יוגדר על ידי האדם עצמו, אלא, יש לו הגדרה ברורה ואם האדם לא עונה עליה, הרי שהוא לא יוכל להגיש תביעה לחברת הביטוח. אדם סיעודי מוגדר כאדם אשר מתקשה לאכול ולשתות באופן עצמי, מתקשה להתלבש ולהתפשט באופן עצמאי, מתקשה להתנייד באופן עצמאי, אין לו שליטה על סוגריו ועוד. רצוי לבדוק היטב מול חברת הביטוח שבה האדם ביטח את עצמו בביטוח סיעודי, מהם הקריטריונים אשר קובעים מצב סיעודי שבגינו ניתן להגיש את התביעה.

האם כדאי להגיש תביעת סיעוד באופן עצמאי?

על אף שבהחלט ניתן להגיש תביעת סיעוד באופן עצמאי, הרי שמדובר על תהליך בירוקרטי תובעני אשר כולל בו לא מעט מסמכים, ועדות ועוד. על כן, בכדי להקל על האדם, כדאי לו ללא ספק לבחור באנשי מקצוע אשר מכירים את כל התהליך הפרוצדורלי בצורה הטובה ביותר וכן יודעים מה צריך להגיש לחברות הביטוח בכדי לקבל את הקצבה המגיעה לאדם באופן הנוח והמהיר ביותר.  אנשי מקצוע מעין אלה יקלו על האדם את התהליך וישיגו עבורו את זכויותיו מחברת הביטוח בצורה קלה ומהירה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »