כמה עולה צוואה הדדית

כמה עולה צוואה הדדית

לא מעט זוגות בוחרים לערוך צוואה הדדית. צוואה מעין זאת מהווה מסמך בעל תוקף משפטי אשר קובע כי הרכוש שלהם יועבר אחד לשני במקרה שאחד מהם ילך לעולמו לפני השני. המטרה של הצוואה המדוברת היא להבטיח את ההדדיות של בני הזוג, כלומר, במידה ואחד מהם נפטר לפני השני, הצד שני יוכל להמשיך לחיות ברווחה כלכלית מכיוון שעל פי הצוואה הוא יירש אותו. כמובן שיש הנחיות ברורות בצוואה הדדית למקרים שבהם שני בני הזוג הולכים לעולמם תוך פרק זמן קצר. במקרה הזה הם יקבעו כיצד יחולק הרכוש שלהם ולמי.

מדוע חשוב להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה עבור עריכת צוואה הדדית?

צוואה הדדית נחשבת כיום לצוואה נפוצה מאוד ולא מעט זוגות בוחרים בה. יחד עם זאת,  חשוב מאוד לזכור כי הניסוח של הצוואה המדוברת חייב להיות מדויק וזאת בכדי שלא להוביל לסכסוכים שונים בשל אי דיוקים בצוואה או בשל אי הבנה מוחלטת של אחד הסעיפים בצוואה לאחר שאחד מבני הזוג הולך לעולמו. מכיוון שרוב האנשים אינם באמת מכירים את כל הדקויות הנוגעות לכתיבת צוואה בכלל ולעריכת צוואה הדדית בפרט, בהחלט לא כדאי לנסות לנסח צוואה הדדית ללא סיוע של עורך דין מקצועי ומיומן בתחום כמו עו"ד יניב אור. חשוב מאוד לזכור כי צוואה הדדית שנכתבה באופן עצמאי יכולה בקלות להיפסל בבוא היום. אסור שהניסוח של הצוואה ישאיר באופן כלשהו יכולת פרשנות אישית של מקבלי הצוואה.

כמה עולה צוואה הדדית?

רוב הזוגות בוחרים כיום לגשת לעורך דין מקצועי ומנוסה בכדי לערוך צוואה הדדית. חשוב מאוד שלא לבחור את עורך הדין רק בשל המחיר הזול ביותר שהוא הציע לכם שכן, בסופו של דבר אתם בוודאי רוצים שהצוואה שלכם תענה על מטרותיה בצורה הטובה ביותר בבוא היום. יש  לברר טרם אתם מגיעים לעורך דין מעין זה לצורך עריכת צוואה מיהו עורך הדין והאם הוא מקצועי, מנוסה, בעל מוניטין בתחום ומומלץ. כמה עולה צוואה הדדית יהיה בהתאם לעורך הדין שתבחרו וכן בהתאם למורכבות הצוואה העומדת על הפרק.

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »