תביעת משרד הביטחון

תביעת משרד הביטחון

כל אדם ששירת כחייל, כשוטר או כאיש ביטחון ובמהלך השירות הוא נפגע או חלה, זכאי להגיש תביעה לצורך קבלת קצבת נכות. את הקצבה הוא אמור לקבל מטעם המוסד לביטוח לאומי אך ישנה גם הקצבה אליה הוא זכאי לקבל מטעם משרד הביטחון. ברור כי הקצבה של משרד הביטחון היא הרבה יותר שווה ומשתלמת.

הזכאים לקבל קצבה מטעם משרד הביטחון –

למעשה אנשי כוחות הביטחון שזה כולל גם חייל המשרת בשירות סדיר או שירות קבע, חיילים במילואים כמו גם שוטרים, אנשים העובדים בשירות בתי הסוהר, עובדי מוסד, שב"כ ועוד אשר אלו נפצעו או חלו במחלה רשאים להגיש את התביעה. חשוב לציין כי גם אנשי כוחות ביטחון אשר אלו גויסו כאשר מצבם הרפואי מלכתחילה לא היה קין אך הוא החמיר עוד יותר בעקבות השירות, רשאים אף הם להגיש תביעה ועליהם לציין כי מצבם החמיר בעקבות השירות הבטחוני.

איך מגישים את התביעה נגד משרד הביטחון?

כאשר אדם מבקש להגיש בקשה שיכירו בו כנכה צה"ל יהיה עליו להגיש את הבקשה באופן שונה מאשר הבקשה אותה מגישים להכרה כנכה אזרחי. תביעת משרד הבטחון מתנהלת מול קצין התגמולים ובמסגרת התהליך יהיה על התובע לפרט מהו הקשר הנסיבתי בין תנאי השירות בהם הוא שירת לבין הנזקים אשר נגרמו לו. אם מדובר בחבלה שנגרמה לו במהלך השירות, יהיה עליו לצרף דו"ח פציעה עם תיעוד רפואי אשר יהיה חתום כפי הנדרש.

כך גם אם מדובר במחלה יהיה עליו לפרט באמצעות תצהיר מפורט מלא אשר זה יכלול את כל הנסיבות להופעת המחלה.

התצהיר הינו המסמך המשמעותי ביותר אשר הוא זה שייצג את הבקשה של התובע מול הגורמים הרלוונטיים.

איך מתנהל תהליך קבלת התגמולים?

החייל או התובע יישלח לבדיקה רפואית שתיערך אצל רופא מומחה על מנת לבדוק כי אכן ישנו קשר סיבתי בין המחלה לבי השירות של איש הביטחון. אם אכן יוכח הקשר הסיבתי יישלח יקבל קצין התגמולים את חוות הדעת של הרופא. ישנם מקרים אשר בהם יתבקש התובע להציג חוות דעת נוספת ובוועדה רפואית תיקבע דרגת הנכות. על מנת לעלות את סיכויי התביעה, מומלץ לפנות אל עו"ד אילן זריהן מומחה בתחום רשלנות רפואית ונזקי גוף.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם עדיין שווה להשקיע בנדלן ברחבי יוון
נגיף הקורונה הביא עימו משבר גלובלי שהעולם לא ידע כמותו. המשבר מאופיין בירידות ועליות שווקים מהירות....
קרא עוד »
דצמ 26, 2021
טוען רבני או עורך דין – במי להיעזר בעת גירושין?
הליך גירושין יכול להיות הליך מורכב מאוד. לא פעם, בית הדין יקשה על בני הזוג המעוניינים להתגרש וידרוש...
קרא עוד »
אוק 27, 2020
נוטריון לאנגלית – השפה העולמית האחת והיחידה
הרבה תושבים מקומיים, סטודנטים, מבקשים כמעט בצורה קבועה עורך דין נוטריון למטרת סיוע בהגשה של בקשה...
קרא עוד »
אפר 29, 2021