ועדות רפואיות משרד הביטחון

ועדות רפואיות משרד הביטחון

ועדות רפואיות של משרד הביטחון קובעות את גובה אחוזי הנכות של התובע. אלה משפיעים ישירות על גובה הפיצויים והתגמולים שהתובע צפוי לקבל. בגלל המשקל הגדול של החלטות הועדות הרפואיות של משרד הביטחון, כדאי להיעזר בטיפים הבאים לפני שאתם מתייצבים בפני ועדה כזאת.

  1. הקפידו להגיע בזמן, או להקדים בכמה דקות. עדיף לחכות קצת מאשר לאחר.
  2. זכרו להביא אתכם תעודת זהות, כמו גם את כל המסמכים הרלוונטיים האחרים למעמד.
  3. הכינו רשימה מפורטת של הבעיות אותן תרצו להעלות בפני הועדה. מומלץ להכין את הרשימה כמה שיותר מראש, כדי שלא תשכחו להזכיר נושאים חשובים.
  4. שימו דגש מיוחד על הבעיות הקיימות כיום ועל האופן בו הן משפיעות על התפקוד היומיומי ועל איכות החיים שלכם.
  5. לעיתים קרובות, אחוזי נכות נקבעים לפי המצב שלכם בעת הבדיקה, ללא התחשבות בבעיות שהיו לכם וחלפו. לכן, התמקדו במה שקורה אתכם היום.
  6. אמנם מדובר על בעיות שנושאות עימן מטען רגשי כבד ומוצדק, אבל חשוב להתמקד בבעיות הרפואיות שלכם בלבד בבואכם בפני הוועדה.
  7. לרוב לוקח זמן רב עד שמגיעים לעמוד בפני הועדה. בזמן זה, ייתכן שתקבלו מסמכים נוספים שתומכים בטענות שלכם, אשר לא הספיקו להתעדכן בתיק שלכם, הנמצא בפני הוועדה. לכן הביאו עותקים של מסמכים אלה, למקרה שהם לא נוכחים בתיק.
  8. לאחר שאת מפרטים את התלונות שלכם, תוכלו לעיין בפרוטוקול לבדוק שלא נשמט דבר מהרישום וכן להוסיף דברים שאולי שכחתם.
  9. זכרו כי חשוב לשתף פעולה במסגרת הבדיקה הרפואית, אך גם הקפידו לציין כל תלונה, כאב, מטרד וקושי, כדי לחזק את האמינות שלכם ולוודא שכל הבעיות מתועדות.
  10. קחו אתכם מלווה – קרוב משפחה, עו"ד שמגיש תביעה נגד הצבא, חבר טוב שיבוא אתכם, יכול להקל במידה רבה על הקושי הרגשי בתהליך.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »