אובדן כושר עבודה – להשתמש בכל המידע שעומד לרשותנו

אובדן כושר עבודה

בשביל להגיש תביעה משפטית בכל תחום, אנחנו צריכים שיהיה בידינו את המידע הרלוונטי. בין אם זה מידע על הזכויות שלנו, מידע שיאפשר לנו לדעת מה מגיע לנו, מה החוק קובע בעניינים כאלה, מה אנחנו יכולים לעשות בשביל לעמוד על שלנו ולקבל את מה שאנחנו חושבים ששייך לנו.

אחת כמה וכמה נכון הדבר, כשאנחנו מגישים תביעה בגין מקרה שקרה לנו, בסיטואציה בה אנחנו הצד "החלש", אל מול גורמים גדולים, רציניים. למשל, במקרים של אובדן כושר עבודה, אז אנחנו צריכים להתמודד מול ביטוח לאומי או מול חברת הביטוח שלנו. בשני המצבים, הרי שאם לא יהיה לנו את כל המידע, אנחנו נתקשה מאוד להתמודד מול הגורמים הנ"ל, לא נוכל להוכיח את צדקת טענתנו.

צריך לומר שבמקרה הנ"ל, זה לא מספיק שאנחנו רק נדע מה בדיוק החוק קובע ומה מגיע לנו, אלא מעבר לכך, אנחנו צריכים שיהיה בידינו את כל המידע על המקרה שלנו, על מנת שנוכל להוכיח מעל לכל ספק, שאכן אנחנו נמצאים בנקודה שמחייבת את הצד השני לשלם לנו.

כיצד אנחנו מחזיקים את כל החומר הרלוונטי

כשמדובר על חומר רלוונטי במקרה של תביעות על אובדן כושר עבודה, הרי שאנחנו צריכים, בין היתר, להוכיח שאכן אנחנו לא יכולים לעבוד, כלומר, להציג הוכחות מצד רופאים מומחים ואנשי מקצוע, שיסבירו על מצבנו ועל כך שאנחנו לא יכולים לבצע את התפקיד שלנו.

חשוב שאנחנו נתעד כל דבר ונשמור כל דבר שעומד לרשותנו. אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב, שהצד השני יציג מומחים מטעמו שיבקשו להפריך את הטיעונים שלנו. כל מידע רפואי ואחר שיתמוך בטענה שלנו, יאפשר לנו בסופו של דבר, לטעון שאכן אנחנו לא יכולים לעבוד וצריכים לקבל פיצוי או קצבה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
7 דברים שחובה לדעת על איך בוחרים עורך דין חוזים ומקרקעין
כשאתם עומדים בפני בחירת עורך דין בתחום החוזים והמקרקעין, כדאי שתדעו שיש כמה נקודות קריטיות שכדאי...
קרא עוד »
מאי 26, 2024
מתי תוכלו לתבוע עורך דין, בגין רשלנות מקצועית
לפי החוק, ניתן לתבוע עורך דין בגין הפרת חובה שהפר כלפי לקוח, גם אם הפרה זו לא נעשתה ביודעין, אבל...
קרא עוד »
ינו 10, 2023
ייעוץ משפטי לתביעה לנכות כללית
אם אתם סובלים מנכות כללית, אם נפצעתם, או חליתם, אם היית מאושפזים בבית חולים לתקופה קצרה או ארוכה,...
קרא עוד »
מאי 18, 2022