איך מקבלים פיצוי בגין תאונת דרכים?

איך מקבלים פיצוי בגין תאונת דרכים?

נהוג לחשוב על תאונות דרכים כי האדם שנפגע תובע את הנהג הפוגע, וכך הדיון המשפטי בנידון ממשיך עד לקבלת הפיצוי – במידה וישנן הראיות המתאימות לכך כמובן. אך האמת היא שבמציאות התהליך מעט שונה, ולא פעם אף מתסכל, שכן כדי לתבוע פיצוי בגין תאונת דרכים לא ניתן לתבוע את הנהג הפוגע עצמו אלא רק את חברת הביטוח שלו (או לקרן ייעודית במקרה שהנהג אינו מבוטח), וזו בתורה מחשבת את הנזק בהתאם לתביעה ולבסוף משלמת לפי מה שסוכם.

מדובר בתהליך ארוך והדרגתי, שחשוב להיעזר במהלכו בעורך דין תביעות ביטוח בכדי לזכות בסכום המקסימלי לפיצוי.

איך מחשבים את סכום הפיצוי?

בשונה מתביעות אחרות בהן התובע יכול לבחור את גובה הפיצוי הראשוני, ובית המשפט פוסק את העונש בהתאם לאותו סכום (שווה לו או נמוך ממנו), במקרה של פיצוי בגין תאונת דרכים אופן חישוב הפיצוי הוא נוסחתי ומדויק, כאשר לכל סעיפי הנזק יינתנו ראיות רלוונטיות: אבדן ימי עבודה, פציעות שהצריכו טיפולים, פגיעות ברכוש ועוגמת נפש (שגם עבורה יש צורך במתן ראיות ממשיות, על פי רוב). לכן, כדי לקחת בחשבון את כל הסכומים הרלוונטיים מחד ולא להציג את הדברים באופן שייראה כסכום "מנופח" מצד שני, ראוי ומומלץ כאמור להיעזר בעורך דין המתמחה בדיני פיצויים בגין תאונות דרכים. 

מה חשוב לדעת על עורך הדין?

עורך דין שי סולטן מציע כי עוד לפני הפגישה עם עורך הדין ולמעשה מרגע התאונה עצמו, יש להצטייד בכל הוכחה שניתן להשיג אודות התאונה והשלכותיה, ובמעמד הפגישה הראשונית עם עורך הדין להציג בפניו את כל החומרים. חשוב לציין בהקשר זה, כי גם בגובה האחוז לו זוכה עורך הדין במקרה של זכיה יש הגבלה – וכך נמנע על פי חוק מצב שבו עורך הדין ירוויח על חשבון הלקוח הנפגע, ממש כשם שלא ניתן לנפגע התאונה (או בני משפחתו) לדרוש סכום מופקע הגבוה משווי הפיצוי האמיתי.

עוד ראוי לציין כי חברות הביטוח לרוב אינן ששות להחזיר פיצויים וודאי שלא בסכומים גבוהים, אך בדיוק לשם כך נועדה עבודתו של עורך הדין המתמחה בכך – כדי שלבסוף תקבלו את כל המגיע לכם, בדיוק כפי שהיה צריך להיות אילולא תיווכה של חברת הביטוח מלכתחילה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעה ייצוגית/הגשת תביעה ייצוגית
תביעה ייצוגית היא כל תביעה שיש בה כמה משתתפים שתובעים גוף מסוים ומעוניינים להכיל עליו את התביעה...
קרא עוד »
יונ 29, 2020
חיות גרינברג
עורכת הדין חיות גרינברג נחשבת לאחת מעורכות הדין המובילות ביותר בתחומי המשפט האזרחי, כמו גם בתחומי...
קרא עוד »
ינו 11, 2020
מהן ההשלכות בעת נהיגה במהלך פסילה
נהג שקיבל עונש של פסילת רישיון נהיגה, עקב עברת תעבורה שביצע מחויב לציית לחוק ולעונש שהטיל עליו בית...
קרא עוד »
דצמ 30, 2020