איך מקבלים פיצוי בגין תאונת דרכים?

איך מקבלים פיצוי בגין תאונת דרכים?

נהוג לחשוב על תאונות דרכים כי האדם שנפגע תובע את הנהג הפוגע, וכך הדיון המשפטי בנידון ממשיך עד לקבלת הפיצוי – במידה וישנן הראיות המתאימות לכך כמובן. אך האמת היא שבמציאות התהליך מעט שונה, ולא פעם אף מתסכל, שכן כדי לתבוע פיצוי בגין תאונת דרכים לא ניתן לתבוע את הנהג הפוגע עצמו אלא רק את חברת הביטוח שלו (או לקרן ייעודית במקרה שהנהג אינו מבוטח), וזו בתורה מחשבת את הנזק בהתאם לתביעה ולבסוף משלמת לפי מה שסוכם.

מדובר בתהליך ארוך והדרגתי, שחשוב להיעזר במהלכו בעורך דין תביעות ביטוח בכדי לזכות בסכום המקסימלי לפיצוי.

איך מחשבים את סכום הפיצוי?

בשונה מתביעות אחרות בהן התובע יכול לבחור את גובה הפיצוי הראשוני, ובית המשפט פוסק את העונש בהתאם לאותו סכום (שווה לו או נמוך ממנו), במקרה של פיצוי בגין תאונת דרכים אופן חישוב הפיצוי הוא נוסחתי ומדויק, כאשר לכל סעיפי הנזק יינתנו ראיות רלוונטיות: אבדן ימי עבודה, פציעות שהצריכו טיפולים, פגיעות ברכוש ועוגמת נפש (שגם עבורה יש צורך במתן ראיות ממשיות, על פי רוב). לכן, כדי לקחת בחשבון את כל הסכומים הרלוונטיים מחד ולא להציג את הדברים באופן שייראה כסכום "מנופח" מצד שני, ראוי ומומלץ כאמור להיעזר בעורך דין המתמחה בדיני פיצויים בגין תאונות דרכים. 

מה חשוב לדעת על עורך הדין?

עורך דין שי סולטן מציע כי עוד לפני הפגישה עם עורך הדין ולמעשה מרגע התאונה עצמו, יש להצטייד בכל הוכחה שניתן להשיג אודות התאונה והשלכותיה, ובמעמד הפגישה הראשונית עם עורך הדין להציג בפניו את כל החומרים. חשוב לציין בהקשר זה, כי גם בגובה האחוז לו זוכה עורך הדין במקרה של זכיה יש הגבלה – וכך נמנע על פי חוק מצב שבו עורך הדין ירוויח על חשבון הלקוח הנפגע, ממש כשם שלא ניתן לנפגע התאונה (או בני משפחתו) לדרוש סכום מופקע הגבוה משווי הפיצוי האמיתי.

עוד ראוי לציין כי חברות הביטוח לרוב אינן ששות להחזיר פיצויים וודאי שלא בסכומים גבוהים, אך בדיוק לשם כך נועדה עבודתו של עורך הדין המתמחה בכך – כדי שלבסוף תקבלו את כל המגיע לכם, בדיוק כפי שהיה צריך להיות אילולא תיווכה של חברת הביטוח מלכתחילה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל הסיבות לעשות הסכם גירושין
הסכם גירושין, המכונה גם הסכם גירושים, הוא מסמך משפטי מחייב המתאר את תנאי הגירושין. הוא נועד לתת מענה...
קרא עוד »
ספט 30, 2023
מתי רצוי לפנות לעורך דין להתחדשות עירונית?
כאשר מתכננים לגשת אל מימוש של פרויקט התחדשות עירונית, פנייה אל עורך דין להתחדשות עירונית תהיה אחד...
קרא עוד »
ינו 20, 2021
מי יכול להוציא דרכון פורטוגלי
כל אדם שמעוניין לקבל דרכון פורטוגלי, רשאי לעשות זאת מול הגורמים הרלוונטיים להנפקת דרכון נחשק זה. ולמי...
קרא עוד »
אוג 08, 2020