רישום ירושה בטאבו

רישום ירושה בטאבו – למה נרצה לעשות את זה?

כשאנחנו רוכשים דירה מקבלן או מכל גורם אחר, השלב בו הדירה עוברת לידינו באופן רשמי, הוא כאשר אנחנו רושמים אותה בטאבו על שמנו. מאותו רגע, העסקה מושלמת ואנחנו למעשה בעלי הדירה, הזכויות שלה שייכות לנו ואנחנו יכולים לעשות איתה מה שאנחנו רוצים על פי חוק. 

הדבר נכון גם כשמדובר על מבנים, פרטיים ואחרים, אשר אנחנו מקבלים בירושה. ברגע שאדם קרוב אלינו מחליט להוריש לנו מבנה או שטח, אזי שאנחנו צריכים לבצע רישום ירושה בטאבו על מנת שנוכל להשתמש בה כפי שאנחנו רואים לנכון, בין אם זה אומר לצורך מכירה, השכרה או כל דבר אחר. 

רישום ירושה מתבצע על ידי עורך דין בצורה מקצועית, על פי דרישות החוק, כאשר אנחנו צריכים להציג את המסמכים המלמדים על כך שהמבנה או השטח עובר עלינו בהתאם לצו הירושה וכמובן ללא שום התנגדות, של שום גורם כזה או אחר. 

מדוע חשוב שנעשה זאת בהקדם

יש לכך שני הסברים. ראשית, אם אנחנו נבצע את הרישום בהקדם, אזי שנוכל להשתמש במבנה או בנכס כפי שאנחנו רואים לנכון. כלומר, אנחנו נוכל להחליט האם למכור, להשכיר או להשתמש בו באופן אישי מבלי שאיש יוכל למנוע זאת מאיתנו. צריך לציין שיש כאן גם השלכות כלכליות, ככל שנקדים, אז נפגע פחות בערך הנכס. 

שנית, אם נעשה זאת בהקדם, נקשה מאוד על גורמים שונים להתנגד לתהליך. נוכל לעשות עם המבנה או הנכס מה שאנחנו רוצים, מבלי שאיש יוכל לערער על כך ומבלי שאיש יוכל לטעון שהירושה איננה שייכת לנו. הדבר יתבצע על פי חוק כמובן ובהסכמת כל הצדדים הנוגעים לדבר, כולל בית המשפט שאישר את צו הירושה.

 

לעוד מידע, בקרו באתר של עורך דין דילן מסוארי

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »