סכסוכי ירושה

ירושה היא תהליך של העברת רכוש מאדם או ישות אחת לאחרת. במדינות מסוימות, חוקי הירושה מורכבים ואנשים רבים אינם יודעים מה הם או כיצד לפעול לפיהם.

מטרת הירושה היא להקצות רכוש למי שכבר נפטר. עורך הדין לענייני ירושה הוא האדם שיטפל בעסקאות מסוג זה.

סכסוכי ירושה הם אחד המקרים הנפוצים בעולם. זה נושא מורכב ומורכב עם הרבה זוויות שונות. כשאתה יורש כסף, אתה לא יכול פשוט לעשות איתו מה שאתה רוצה. אתה צריך לקחת את המיטב ולוודא שהוא עדיין שימושי עבור המשפחה שלך.

אז איך מתמודדים? 

הדבר הראשון שכדאי לדעת על ירושה הוא שלא תמיד מדובר במקרה פשוט של אדם אחד מקבל יותר מדי ואדם אחר מקבל מעט מדי. יש הרבה זוויות שונות בירושה, אז נצטרך להסתכל על כולן.

הזווית הראשונה היא שיש שני אנשים מעורבים, שיכולים או לא קשורים בדם. זה יכול להיות הורה וילדו, או אפילו מישהו שאומץ וכעת מעוניין לתבוע את הורתו בחזרה. הזווית השנייה היא שייתכן שיש יותר מיורש אחד (או מספר יורשים), ולכן עלינו לשקול את כל היורשים האפשריים ואת היחסים היחסיים ביניהם וכן כל מצב אפשרי אחר שיכול להיווצר כאשר יורש נפטר מבלי להשאיר ילדים (או אפילו יורש).

ירושה היא נושא מורכב. לא מדובר רק במי מקבל מה, אלא גם באיך יש לחלק את הרכוש ובאילו זכויות יש לכל אדם בכל הנוגע לנכס. לכן סכסוכי ירושה הם דוגמה למצב כזה.

למה זה קורה? 

סכסוכי ירושה הם אחת מצורות הסכסוכים הנפוצות ביותר בעולם כיום. למרבה הצער, הם יכולים להיות די קשים לפתרון בזמן ולעתים קרובות לגרום לאיבוד זמן רב.

אם אתם בן  או בת משפחה או חבר של המנוח המתכנן לרשת את רכושו של המנוח – חשוב לדעת איך הירושה תעבוד במקרה זה ולהתייעץ עם עו"ד מומחה.  

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו"ד פגיעה מינית – יספק לכם ליווי משפטי
במידה וסבלתם ממקרה של תקיפה מינית אז יהיה חשוב מצדכם לפנות אל שירותיו של עו"ד פגיעה מינית וזאת כדי...
קרא עוד »
אפר 22, 2022
מהי תביעת נזיקין?
המשפט האזרחי מתחלק למספר קטגוריות שונות שכל אחת מהן כוללת מקרים שונים. מצבים בהם אדם ניזוק כתוצאה...
קרא עוד »
דצמ 10, 2019
מתי אפשר להגיש תביעת ביטוח על נזקי גוף
תביעת נזקי גוף היא מבין התביעות הנפוצות שמוגשות בכול יום - גם למוסד לביטוח לאומי וגם לחברות הביטוח...
קרא עוד »
פבר 26, 2020