נהיגה בשכרות

נתפסתם בנהיגה בשכרות? תנו לנו לעזור לכם

כולם אוהבים לשתות אלכוהול, כשאר רבים הם האנשים אשר יוצאים אל בילוי ובו הם שותים משקה משכר ברמה כזו או אחרת. הרוב המכריע של הצעירים והמבוגרים בעיקר הם כבר כאלה אשר מבינים את ההשלכות הקשות של נהיגה תחת השפעה של אלכוהול, ולכן רבים הם אלה אשר דואגים לסמן לעצמם נהג תורן שלא שותה ואחראי על הנהיגה, או לחילופין, מגיעים וחוזרים עם נהג מונית כשאר האקט של הנהיגה לא מבוצע בכלל.

מה קורה בכל זאת כאשר עולה החשד כי התבצעה נהיגה תחת ההשפעה של אלכוהול, ולא היה נהג תורן וגם לא נסיעה במונית חזרה? קראו את המידע החשוב הבא.

מי נחשב לשיכור מבחינת החוק

סעיף 64ב בחוק קובע כי ישנם לא פחות מאשר ארבעה סוגים של שיכורים לפי ההגדרה, כשאר ישנה גם המדידה של רמת השכרות במידה ועולה החשד כי אותו אדם אשר נתפס על ידי השוטר בדרכים הוא כזה שעלול להיות כזה שנוהג תחת ההשפעה של משקה משכר או סם. במקרה של אלכוהול מבצע השוטר מבחן של נשיפה אל מכשיר אשר נקרא בשם ינשוף.

על ידי המכשיר הזה מבצעים למעשה השוטרים שעוצרים את האדם החשוד בעבירת נהיגה שכרות מדידה של כמות האלכוהול אצלו באותו הרגע, כאשר הכמות המותרת נכון להיום עומדת על 240 מיקרוגרם והשוטרים מבצעים מעצר על כמות שעוברת את 290 מיקרוגרם אלכוהול פר ליטר אחד.

איך יכולים לצאת ללא כל אשם

במקרים שבהם אדם נמצא אשם בנהיגה תחת מצב של שכרות אין זה אומר כי כבר נפל הגורל ואין לו דרך לצאת מלבד האישומים שיגררו בהתאם לאותו מצב של שכרות וכל מה שאולי נבע מכך, כמו במקרה של תאונה במצב של שכרות והנזקים שיכולים להתרחש בעקבות אותה נהיגה.

מה כבר יכולים לעשות? נפלאות דרכי עריכת הדין, וגם במקרים של נהיגה בשכרות לא פעם מצליחים עורכי הדין להוכיח את חפותם של הלקוחות שלהם או להסיר את האישום בגין בעיה טכנית אשר נתגלתה על ידם בשלבים של הבדיקה שנעשתה על ידי המשטרה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »