גילוי וכיבוי אש לעסקים – מה החוק מחייב?

גילוי וכיבוי אש לעסקים

שריפה בעסק שלכם עלולה לגרום נזק כבד ולהוריד שנים רבות של עבודה לטמיון , ולכן יש לקחת בחשבון התקנת אמצעי גילוי וכיבוי אש, בהם תוכלו להשתמש בשעת הצורך, אם חלילה תגיע. גילוי מוקדם מוריד כמובן את פוטנציאל הנזק ומאפשר להגיב לסכנה במהירות מירבית. לאחר הגילוי תצטרכו להרחיק את הנוכחים מהאזור ולהזעיק במהירות את שירותי הכיבוי. מומלץ מאוד לא לנסות לכבות את האש בכוחות עצמכם, מאחר שזו פעולה הדורשת ידע מקצועי וניסיון של אנשים מיומנים. תפקידכם כבעלי עסקים הוא לקבל התראות בזמן אמת ולפעול בהתאם לנהלים כדי שהסכנה תיעלם.

דרישות החוק

בחוק ישנן דרישות מינימליות לציוד גילוי וכיבוי אש והתעלמות מהן מונעת קבלת רישיון עסק. הוראות החוק תלויות כמובן גם בגודל המבנה ובנתונים טכניים נוספים. המערכות לגילוי וכיבוי מאתרות פחמן דו חמצני וחמצן בשלבים הראשונים של השריפה ומוציאות צלצולים חזקים, הנשמעים היטב בכל רחבי העסק. פרט למקרים בודדים, כל עסק חייב במערכת כזאת. הרכיבים הבסיסיים של המערכת הם גלאי אש ועשן וכן ספרינקלרים להתזת מים כאשר האש מתחילה. כמו כן רצוי שיהיה בעסק ארון כיבוי אש ובו מטפים תקינים לצורך פעולת כוחות ההצלה והכיבוי. את הציוד יש לרכוש רק אחרי הבנת הדרישות של הרשות הארצית לכבאות והצלה ושל חברת הביטוח. התחזוקה השוטפת היא כמובן באחריותכם, והחוק קובע חובת ביצוע בדיקות בקרה אחת לשנה או בחלק מהמקרים לחצי שנה.

רכישת מערכת אמינה

כדאי לרכוש מערכת גילוי וכיבוי אש רק מחברה אמינה ובעלת ניסיון מוכח, שנציגיה גם יענו לכל שאלותיכם בעניין במקצועיות ואדיבות. הסתמכות על מוצרים זולים ופשוטים עלולה לעלות לכם ביוקר בשעת הסכנה.

קראו גם: מערכות אזעקה באתר ZBM

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שליכט אקרילי – מתי משתמשים ואיך עושים את זה כמו מקצוען
כאשר מדובר על עיצוב קירות הבית בצבע, לא מעט אנשים מתלבטים בעיקר לגבי סוג הצבע הרלוונטי לקירות הבית...
קרא עוד »
מאי 19, 2020
כיצד נבחר עורך דין נזיקין
זוהי משימה קשה, שכן יש הרבה גורמים שיש לקחת בחשבון. כדאי לשקול את התקציב שלך, את מורכבות התיק, כמה זמן...
קרא עוד »
נוב 10, 2022
הסכמי עבודה
גם בימים אלה שוררים בישראל הסכמי עבודה קיבוציים, בענפים מסוימים. יחד עם זאת, הסכמי עבודה אישיים...
קרא עוד »
אוג 10, 2021