גילוי וכיבוי אש לעסקים

גילוי וכיבוי אש לעסקים – מה החוק מחייב?

שריפה בעסק שלכם עלולה לגרום נזק כבד ולהוריד שנים רבות של עבודה לטמיון , ולכן יש לקחת בחשבון התקנת אמצעי גילוי וכיבוי אש, בהם תוכלו להשתמש בשעת הצורך, אם חלילה תגיע. גילוי מוקדם מוריד כמובן את פוטנציאל הנזק ומאפשר להגיב לסכנה במהירות מירבית. לאחר הגילוי תצטרכו להרחיק את הנוכחים מהאזור ולהזעיק במהירות את שירותי הכיבוי. מומלץ מאוד לא לנסות לכבות את האש בכוחות עצמכם, מאחר שזו פעולה הדורשת ידע מקצועי וניסיון של אנשים מיומנים. תפקידכם כבעלי עסקים הוא לקבל התראות בזמן אמת ולפעול בהתאם לנהלים כדי שהסכנה תיעלם.

דרישות החוק

בחוק ישנן דרישות מינימליות לציוד גילוי וכיבוי אש והתעלמות מהן מונעת קבלת רישיון עסק. הוראות החוק תלויות כמובן גם בגודל המבנה ובנתונים טכניים נוספים. המערכות לגילוי וכיבוי מאתרות פחמן דו חמצני וחמצן בשלבים הראשונים של השריפה ומוציאות צלצולים חזקים, הנשמעים היטב בכל רחבי העסק. פרט למקרים בודדים, כל עסק חייב במערכת כזאת. הרכיבים הבסיסיים של המערכת הם גלאי אש ועשן וכן ספרינקלרים להתזת מים כאשר האש מתחילה. כמו כן רצוי שיהיה בעסק ארון כיבוי אש ובו מטפים תקינים לצורך פעולת כוחות ההצלה והכיבוי. את הציוד יש לרכוש רק אחרי הבנת הדרישות של הרשות הארצית לכבאות והצלה ושל חברת הביטוח. התחזוקה השוטפת היא כמובן באחריותכם, והחוק קובע חובת ביצוע בדיקות בקרה אחת לשנה או בחלק מהמקרים לחצי שנה.

רכישת מערכת אמינה

כדאי לרכוש מערכת גילוי וכיבוי אש רק מחברה אמינה ובעלת ניסיון מוכח, שנציגיה גם יענו לכל שאלותיכם בעניין במקצועיות ואדיבות. הסתמכות על מוצרים זולים ופשוטים עלולה לעלות לכם ביוקר בשעת הסכנה.

קראו גם: מערכות אזעקה באתר ZBM

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »