תביעה ייצוגית/הגשת תביעה ייצוגית

תביעה ייצוגית

תביעה ייצוגית היא כל תביעה שיש בה כמה משתתפים שתובעים גוף מסוים ומעוניינים להכיל עליו את התביעה המסוימת בה הם חפצים. עורך דין לענייני תביעה ייצוגית, ייהנה מאחוז מסוים בו יקבע מראש על שכר טרחה. (יעבור את אישור השופט)

תביעה ייצוגית – הגשת תביעה ייצוגית |

לצורך הגשת תביעה ייצוגית, תצטרכו לעבוד טיפה כדי לקבל את האישור לצאת לדרך. יש לאסוף הוכחות למעילה על כלשהי גורם הבעיה ולהפנות אותה לבית המשפט כדי לקבל חוות דעת משופט התביעה האם התביעה אפשרית.

מהי קרן משותפת? |

קרן משותפת היא מאגר כסף שנוצר כדי לספק פיצויים לחברי התביעה. ניתן להקים קרן משותפת בגלל הסדר או פסק דין של בית משפט לטובת חברי הכיתה. יתכן וכל אחד מחברי הכיתה יידרש להגיש תביעה בכתב או באופן מקוון לקבלת פיצויים מהקרן המשותפת.

מהם נזקי עונשין? |

בתביעות הכרוכות בהתנהלות פזיזה או מזיקה מכוונת, השופט רשאי להורות כי החברה הנתבעת תשלם פיצוי עונשים לחברי התביעה. נזקים עונשים נועדו להעניש על העוולה ולהרתיע חברות אחרות מלעשות התנהלות מסוכנת או מזיקה דומה.

האם ניתן להגיש תביעה ייצוגית בבית משפט ממלכתי? |

מרבית המדינות מאפשרות להגיש תביעות ייצוגיות בבית משפט ממלכתי. לאחרים יש מגבלות על סוגי התביעות שניתן להגיש כתביעות ייצוגיות. בווירג'יניה למשל, חל איסור מוחלט על תובענות ייצוגיות בבתי משפט ממלכתיים. עבור תושבי וירג'יניה, יש להגיש תביעות ייצוגיות בבית המשפט הפדרלי.

מה ההבדל בין תביעה ייצוגית לבין תביעה קולקטיבית? |

ברוב התביעות הייצוגיות אצל עורך דין תביעה ייצוגית, אתם נכללים אוטומטית בתביעה – אלא אם כן תבחרו "לבטל את הסכמתכם" לתיק. עם זאת, בפעולה קולקטיבית עליכם "להצטרף" או "להצטרף" לתיק.

פעולות קיבוציות, בדרך כלל, כוללות אי תשלום שעות נוספות, אי תשלום שכר מינימום או אפליה במקום העבודה. עורכי הדין המייצגים את התובעים בתיקים אלה ישלחו הודעות "הצטרפות" לכל מי שזכויותיו עלולות להיות מושפעות מהתביעה.

הודעה זו תודיע על זכותם להצטרף לתביעה. אותם עובדים שבוחרים "להצטרף" לפעולה קיבוצית יהיו זכאים לפיצוי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכל על הוצאת רישיון קבלנים
לא מעט אנשים מחליטים שהם רוצים להיות קבלנים. נשאלת השאלה מדוע? הסכום אותו יש לשלם לעו"ד איננו זניח,...
קרא עוד »
נוב 25, 2020
חוק חדלות פירעון
פשיטת רגל היא לא דבר נעים ובוודאי שלא הדבר הראשון שחושבים עליו כשפותחים עסק. אולי בתת מודע חושבים על...
קרא עוד »
דצמ 09, 2020
ועדה רפואית נעים להכיר
ועדה רפואית היא קבוצה של אנשים שמחליטים על הטיפול בחולה. הוועדה מורכבת מרופאים, אחיות וגורמי בריאות...
קרא עוד »
אוק 21, 2022