תביעה ייצוגית/הגשת תביעה ייצוגית

תביעה ייצוגית

תביעה ייצוגית היא כל תביעה שיש בה כמה משתתפים שתובעים גוף מסוים ומעוניינים להכיל עליו את התביעה המסוימת בה הם חפצים. עורך דין לענייני תביעה ייצוגית, ייהנה מאחוז מסוים בו יקבע מראש על שכר טרחה. (יעבור את אישור השופט)

תביעה ייצוגית – הגשת תביעה ייצוגית |

לצורך הגשת תביעה ייצוגית, תצטרכו לעבוד טיפה כדי לקבל את האישור לצאת לדרך. יש לאסוף הוכחות למעילה על כלשהי גורם הבעיה ולהפנות אותה לבית המשפט כדי לקבל חוות דעת משופט התביעה האם התביעה אפשרית.

מהי קרן משותפת? |

קרן משותפת היא מאגר כסף שנוצר כדי לספק פיצויים לחברי התביעה. ניתן להקים קרן משותפת בגלל הסדר או פסק דין של בית משפט לטובת חברי הכיתה. יתכן וכל אחד מחברי הכיתה יידרש להגיש תביעה בכתב או באופן מקוון לקבלת פיצויים מהקרן המשותפת.

מהם נזקי עונשין? |

בתביעות הכרוכות בהתנהלות פזיזה או מזיקה מכוונת, השופט רשאי להורות כי החברה הנתבעת תשלם פיצוי עונשים לחברי התביעה. נזקים עונשים נועדו להעניש על העוולה ולהרתיע חברות אחרות מלעשות התנהלות מסוכנת או מזיקה דומה.

האם ניתן להגיש תביעה ייצוגית בבית משפט ממלכתי? |

מרבית המדינות מאפשרות להגיש תביעות ייצוגיות בבית משפט ממלכתי. לאחרים יש מגבלות על סוגי התביעות שניתן להגיש כתביעות ייצוגיות. בווירג'יניה למשל, חל איסור מוחלט על תובענות ייצוגיות בבתי משפט ממלכתיים. עבור תושבי וירג'יניה, יש להגיש תביעות ייצוגיות בבית המשפט הפדרלי.

מה ההבדל בין תביעה ייצוגית לבין תביעה קולקטיבית? |

ברוב התביעות הייצוגיות אצל עורך דין תביעה ייצוגית, אתם נכללים אוטומטית בתביעה – אלא אם כן תבחרו "לבטל את הסכמתכם" לתיק. עם זאת, בפעולה קולקטיבית עליכם "להצטרף" או "להצטרף" לתיק.

פעולות קיבוציות, בדרך כלל, כוללות אי תשלום שעות נוספות, אי תשלום שכר מינימום או אפליה במקום העבודה. עורכי הדין המייצגים את התובעים בתיקים אלה ישלחו הודעות "הצטרפות" לכל מי שזכויותיו עלולות להיות מושפעות מהתביעה.

הודעה זו תודיע על זכותם להצטרף לתביעה. אותם עובדים שבוחרים "להצטרף" לפעולה קיבוצית יהיו זכאים לפיצוי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
על מיקרוצפליה רשלנות רפואית
בכל הריון עוברת האם בדיקות שונות ובירורים לבדיקת הבריאות של תינוקה. שגרת המעקב כוללת בדיקות שונות...
קרא עוד »
ינו 31, 2020
מעצר חיילים בצבא או דיון מעצר בצבא
כל חייל שחשוד בביצוע של עבירה מסוימת עלול למצוא את עצמו במעצר או בדיון מעצר. לפי החוק הצבאי, במידה...
קרא עוד »
דצמ 26, 2019
למה חשוב להתייעץ עם אקטואר בדיני נזיקין
אחד הנושאים הבולטים ביותר בתחום של פוליסות ביטוח, הם דיני נזיקין. זה נכון בהקשר של רכוש, בין אם מדובר...
קרא עוד »
אוק 24, 2018