3 סיבות לקיים הסכם ממון

הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה זה תמיד עניין משמח כך שאם החלטתם לעשות זאת, מוטב שתתחילו לתכנן את האירוע עוד היום. עם זאת, אנחנו ממליצים לכם גם להיות פרקטיים ולחשוב על חתימה על הסכם ממון והאמת היא, שיש לכך כמה סיבות טובות:

 

  1. פחות ויכוחים על הרכוש שאיתו כל אחד הגיע לחופה: בדרך כלל כאשר שני אנשים מחליטים להתחתן כל אחד מגיע ממעמד כלכלי אחר. לא אחת קורה שבן זוג אחד מגיע כבר עם דירה שרשומה על שמו, אפילו אם הוריו קנו לו אותה. לכן עולה השאלה, האם באמת עליו לחלוק גם את ההון הזה עם בן הזוג שאיתו הוא התחתן? הרי מדובר על הון שהיה שייך לו עוד לפני החתונה! כדי להימנע מסיבוכים בעניין ומאינספור ויכוחים – חותמים על הסכם ממון.

 

  1. בעזרת הסכם ממון תוכלו להחליט איך לחלק את הרכוש שתצברו ביחד, או לפחות מהרגע שבו אתם מתחתנים או אם מדובר על הסכם ממון בין ידועים בציבור. תוכלו לבחור, ולהכניס זאת לסעיפים שונים בהסכם הממון, פשוט לחלק לשניים את כל ההון שיהיה לכם או לבחור כל חלוקה אחרת.

 

  1. לא יהיו לכם ויכוחים מיותרים על חינוך הילדים ועל משמורת עליהם. אפילו אם ביום שבו אתם מתחתנים אין לכם ילדים, תוכלו לקבוע מראש איך תחליטו לנהוג מבחינת משמורת על הילדים במידה ויהיו ילדים ובמידה ותחליטו להיפרד.

 

לסיכום, הסכם ממון אומנם לא מונע גירושין ולא הופך את הפרידה למשהו פשוט יותר, אך הוא כן יכול להקל על החיים. יתרה מכך, הוא גם יכול לחסוך לכם לא מעט כסף שאתם עלולים להוציא על עורכי דין במידה ותחליטו להתגרש ולהתווכח על כל דבר קטן. לכן, למרות שזה לא נראה רומנטי ולמרות שבוודאי תעדיפו לא להגיע לשלב שבו אתם צריכים להשתמש בהסכם הזה, עדיף שיהיה לכם הסכם כזה. בחרו עוד היום עו"ד מתאים, קבעו איתו פגישה עם אורי גנור עורך דין הסכם ממון וחתמו בפניו על הסכם ממון מפורט.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
זאת הסיבה שעורך דין לענייני עבודה יכול להציל לך את הקריירה
רוצה להיות הרבה יותר רגוע בכל הנוגע אל הקריירה העתידית שלך וההחלטות שאתה צפוי לקבל? שירותיו של עורך...
קרא עוד »
אוק 02, 2018
ייצוג משפטי
עורך דין צריך להיות בעל כישורים בכל תחומי המשפט, אך לא תמיד ניתן לעשות הכל. עורך דין יכול להיות מומחה...
קרא עוד »
יונ 18, 2022
סיבות לגירושין – מתי נכון להתגרש
  זוגות רבים מגיעים להבנה כי הזוגיות שלהם נמצאת במקום בעייתי. אומנם בתחילת הדרך הקשר היה נפלא...
קרא עוד »
אוק 18, 2019