טיפים הסכם ממון

הסכם ממון עם משכנתא – טיפים חשובים

כשאחד מבני הזוג מגיע למערכת הזוגית עם דירה בבעלותו, זו יכולה להיות הקלה גדולה אבל מה קורה כשחלילה רוצים להיפרד?

יש לי דירה והיא של שנינו

אתם עומדים למסד את הקשר ואולי כבר גרים יחד בדירה המדוברת ובניתם לכם קן נפלא ואוהב, אתם בוודאי לא רוצים לחשוב על מצב של פרידה ביניכם אבל כדאי שתעשו זאת לטובת שניכם. מצב של פרידה או גירושין הוא מצב טעון רגשית שעלול לעורר כעסים ומתחים רבים, כדי לצמצם את הנושאים שסביבם עלולות להתעורר מחלוקות רצוי להכין הסכם ממון על נדל"ן  מבעוד מועד. חוק הרכוש קובע כי בזמן הגירושין הרכוש כולו מתחלק שווה בשווה בין בני הזוג בלי לבדוק מי הביא מה לחבילת הנישואין. הסכם ממון מגן על הנכסים האישיים שהיו לכל אחד לפני הנישואין או שהוא ירש אותם במהלכם.

אני שילמתי על הפרקט ואתה על השיפוץ

במקרים בהם הזוג גר בדירה שבבעלות אחד מהם ובמהלך השנים עלה ערכה של הדירה או שנעשו בה שיפוצים מתקציב החשבון המשותף המצב עלול להסתבך ואף על פי שבאופן מובהק הדירה שייכת רק לאחד מבני הזוג, יכול בן הזוג השני לטעון ולדרוש את חלקו שהושקע בדירה, או ברווח שנוצר בגינה במהלך השנים המשותפות.

מימוש משכנתא

חלוקת הרכוש אף הולכת ומסתבכת כאשר על הדירה השייכת רק לאחד מבני הזוג יש משכנתא המשולמת מהחשבון המשותף של שני בני הזוג. במקרה כזה אין ספק בחשיבותו של הסכם ממון שיסדיר מבעוד מועד את סוגיית אופן התשלומים ואת חלוקת הנכס במקרה של פרידה.
חשוב במיוחד להתייעץ ולבצע מהלך זה עם עורך דין הסכם ממון מקצועי בעל ניסיון בהסכמי ממון מסוג זה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »