דיני משפחה - הסכם ממון

דיני משפחה – הסכם ממון

היום ניתן למצוא יותר ויותר בני זוג שבוחרים לחתום על הסכם ממון. אם בעבר היה מדובר על עניין שהעסיק בעיקר את בעלי הממון, הרי שהיום מדובר על פעולה שכל זוג שעובר לגור ביחד צריך לעשות. רבים מאמינים כי מדובר על הסכם שמיועד עבור זוגות שעומדים לפני חתונה, אך למעשה הדבר נכון גם עבור ידועים בציבור או כל זוג שבוחר לחיות ביחד ולנהל משק בית משותף. מדובר על דרך יעילה ומועילה להוציא את כל הפן הכלכלי מהקשר, היות והסכם מסוג זה מסדיר את מערכת היחסים הכלכלית בין בני הזוג. המטרה היא לסגור מראש כיצד תתבצע חלוקת הנכסים והממון של שני בני הזוג, במקרה של פרידה. בצורה כזו, הפרידה תעבור בצורה פשוטה וחלקה יותר, דבר שיכול להוות יתרון משמעותי עבור שני הצדדים.

דיני משפחה – כל מה שחייבים לדעת על הסכם ממון

קודם כל, חשוב להדגיש כי אחת הדרכים הטובות והיעילות ביותר לערוך הסכם ממון, היא באמצעות עורך דין לענייני משפחה שמתמחה בתחום. זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם הסכם שיוכל לעמוד בכל סוג התנגדות, במקרה של פרידה לא מוצלחת בין בני הזוג. רק עורך דין שמגיע מהתחום יוכל לערוך הסכם שיתאים בצורה מושלמת עבור שני הצדדים, תוך כדי התחשבות בכל הרכוש ובכל הנכסים של שני הצדדים. המטרה היא כמובן לא רק לשמור על האינטרסים של הצד האמיד יותר בקשר, אלא גם לספק שקט כלכלי עבור הצד הפחות אמיד. בצורה כזו, אין שום אינטרסים כלכליים בין בני הזוג, והדבר מאפשר יצירה של קשר שמושתת על אהבה וכבוד הדדי.

לסיכום, היום כל זוג שמעוניין לגור ביחד, חייב לחתום על הסכם ממון שמותאם בדיוק עבור הנסיבות שלהם. זוהי הדרך היחידה להבטיח חלוקת רכוש הוגנת במקרה של פרידה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »