הוצאת דרכון אירופאי

הוצאת דרכון אירופאי – איך זה עובד?

על פי הערכות חיים בישראל כמעט מיליון ישראלים המחזיקים בדרכון אירופאי כבר היום. הדבר מאפשר להם לקבל הטבות מס ואת האפשרות לרכוש נכסי נדל"ן בכל מדינה החברה באיחוד האירופי, ללמוד באירופה בחינם או בהנחה משמעותית, לעבוד ולחיות בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, לבקר ולעבוד במדינות רבות בעולם כמו ארצות הברית ואוסטרליה ועוד. מכל הסיבות הללו ועוד מגוון רחב, ישראלים רבים מעוניינים להוציא דרכון אירופאי שבמהלך הוצאתו מקבלים למעשה גם אזרחות אירופאית.

למרבה שמחתם של ישראלים רבים (כמה מיליונים) ישנן מדינות רבות החברות באיחוד האירופי שמאפשרות לאזרחים שיש להם שורשים במדינות הללו להוציא דרכון אירופאי. המדינות הללו יכולות להיות כמו פולין כאשר בעיקר מדובר על הוצאת דרכון פולני למי שמשפחתו עזבה בתקופת המלחמה (או אחריה) אך ישנן מדינות כמו ספרד ופורטוגל אשר מאפשרות הוצאת דרכון פורטוגלי וספרדי למגורשי ספרד ובכך אנחנו בעצם מסוגלים להוציא דרכון אירופאי גם אם משפחתנו עזבה את אירופה לפני דורות רבים.

 בדיקת זכאות

השלב הראשון בהוצאת דרכון אירופאי הינו בדיקת הזכאות לקבלת דרכון זה. בתחום הוצאת דרכונים ואזרחויות אירופאיות עוסקים מומחים אשר יכולים לאסוף נתונים ולהעריך את מידת ההצלחה בתהליך הוצאת הדרכון. כאשר מדובר בהוצאת דרכון פולני, יש לבדוק את השורשים הפולנים של המבקש ולבדוק האם יש מספיק הוכחות או אפשרות להשיג כאלו שהאדם אכן זכאי. כאשר מדובר בבקשה להוצאת דרכון פורטוגלי, ישנן בדיקות שצריך לעשות על מנת לבדוק האם ניתן להוכיח שהמבקש הינו צאצא למגורשי ספרד.

שלב ב'

כאשר אדם מעוניין לקבל דרכון פורטוגלי, השלב השני יהיה לקבל אישור רשמי מהקהילה היהודית שבפורטוגל. בשלב זה כבר מבררים על מחיר דרכון אירופאי, מגישים טפסים אל הקהילה ומשלמים אגרה ובמידה ואין בעיות מיוחדות מקבלים אישור מהקהילה תוך מספר חודשים. במידה ואדם מעוניין בהוצאת דרכון רומני, יש לעשות בדיקת סטטוס בקונסוליה הרומנית. אדם אשר מעוניין להוציא דרכון פולני צריך כבר למצוא את בן המשפחה האחרון שמחזיק באזרחות פולנית ולהתחיל בתהליך הוצאת אזרחות לדור הבא (במידה והסבא הוא המחזיק האחרון בדרכון צריך להוציא להורים ורק אז לנגד.) השלב האחרון יהיה הגשת מסמכים וטיפול אל מול הרשויות במדינות השונות.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

הסכם ממון

3 סיבות לקיים הסכם ממון

אם אתם נמצאים בשלב הזה בחיים שבו כל החברים שלכם מתחתנים בכל שני וחמישי, ברור מדוע גם אתם, כמו אחרים, תוהים לגבי האפשרות הזאת. חתונה

קרא עוד »