מגשר גירושין

גירושין הוא נושא נפוץ ורגיש מאוד. אנשים רבים חוו את הטלטלה הלא פשוטה הזאת וישנם זוגות רבים שעדיין נמצאים בתהליך של גירושין. במידה וגם אתם חושבים להתגרש, חשוב שתיקחו בחשבון שתהליך הפרידה והגירושין אינו תמיד קל. בתהליך הזה של פירוק התא המשפחתי מעורבים הרבה רגשות ויש לטפל בסוגיות משפטיות, כלכליות ופסיכולוגיות כאחד.

על מנת להקל על התהליך ולעבור אותו בצורה מיטבית מומלץ לפנות למגשר גירושין.

מהו גישור

הליך הגישור הוא תהליך ליישוב סכסוכים בין מספר צדדים במגוון רחב של נושאים. הליך זה משמש לפתרון מחלוקות, ליישב תלונות ולפתרון בעיות בעבודה, בין השכנים, בין השותפים בעסק וכד’. הליך הגישור מחייב הסכמה של כל הצדדים לקיומו ומתקיים בנוכחותם. במידה ויגיעו הצדדים להבנות, יוכלו לחתום על הסכם ולתת לו תוקף של פסק דין.

מחפשים עורך דין גירושין? צרו קשר עם עורך דין גישור גירושין >>>

יתרונות גישור בהליך גירושין 

הליך הגישור יכול לתת פתרון גם במקרה של גירושין. מגשר גירושין יכול להקל על התהליך ולסייע לשני בני זוג להגיע להסכמות בכל הנושא של חלוקת רכוש, סוג משמרות רצויה על הילדים, איזון של כלל המשאבים ועוד.

מגשר גירושין נותן בעצם לבני הזוג הזדמנות להגיע להסדר לפני פנייה לבית המשפט. להליך הגישור מספר יתרונות על פני ההליך המשפטי. ראשית, מגשר גירושין יכול להקשיב ארוכות לכל אחד מהצדדים, לשאול שאלות ולעלות סוגיות שונות. שנית, מגשר גירושין יכול להיות גמיש יותר ולהתאים את גישתו בהתאם למתרחש בכל מקרה ומקרה. מגשר גירושין יכול גם לעשות שיחות אישיות עם כל אחד מהצדדים ואף להציע פתרונות יצירתיים לסיום הסכסוך.

ניתן להגיד שההבדל העיקרי בין גישור לבית משפט הוא שמגשר עוזר לצדדים להגיע לבד להסכמות ואילו השופט בבית משפט פוסק את החלטתו ועל הצדדים להישמע לה.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסכם שותפים
הסכמי שותפים הם מסמך משפטי המתאר את התנאים וההגבלות של מערכת יחסים עסקית בין שני צדדים או יותר. הוא...
קרא עוד »
מרץ 21, 2023
נוטריון – פנו אל אחד מוכר ובעל מוניטין
אם אתם מחפשים אחר נוטריון באזור שלכם אז יהיה כדאי לכם לוודא כי אתם בוחרים לפנות אל אחד אשר נמצא בתחום...
קרא עוד »
דצמ 06, 2021
האם עדיין שווה להשקיע בנדלן ברחבי יוון
נגיף הקורונה הביא עימו משבר גלובלי שהעולם לא ידע כמותו. המשבר מאופיין בירידות ועליות שווקים מהירות....
קרא עוד »
דצמ 26, 2021